VIETNAM: V súvislosti s úmrtím 39 utečencov v kamióne obvinili sedem osôb

Zdroj: SITA

Vietnamská polícia obvinila sedem ľudí v súvislosti s úmrtím 39 vietnamských migrantov, ktorých telá našli vlani v októbri v nákladnom aute neďaleko Londýna.

Vietnamská tlačová agentúra uviedla, že podozrivých obvinili z organizovania a sprostredkovania nelegálnej migrácie. Vyšetrovanie preukázalo, že skupina pomohla 67 osobám nelegálne vycestovať do Európy za prácou.

Polícia takisto požiadala vládu, aby spolupracovala s Interpolom na zatknutí jedného podozrivého žijúceho v Číne. Vyšetrovanie prípadu stále pokračuje.

Telá 39 ľudí našli 23. októbra v meste Grays, východne od Londýna. Všetky obete pochádzali z Vietnamu a boli vo veku od 15 do 44 rokov. Bolo medzi nimi 31 mužov a osem žien.

Podľa polície zomreli v dôsledku nedostatku kyslíka a prehriatia v uzavretom priestore. Niekoľko ľudí, vrátane vodiča auta, zatkli a obvinili vo Veľkej Británii.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakvy s obeťami COVID-19 vo Švédsku by mali byť označené

Rakvy s obeťami COVID-19 vo Švédsku by mali byť označené

Pohrebníctva vo Švédsku sa dohodli, že rakvy s obeťami ochorenia COVID-19 by mali byť označené špeciálnym symbolom, aby ich neotvárali. Panujú medzi nimi obavy, že takýto zosnulý môže byť stále nákazlivý. Oznámilo to združenie švédskych pohrebných ústavov, ktoré..