Národniari spustili internetové hlasovanie o zrušení diaľničných známok

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Národná diaľničná spoločnosť so svojím ročným rozpočtom 500 miliónov môže postaviť len 10 km diaľnic. Na Slovensku ich však potrebujeme až 270 km. To sa z diaľničných známok nikdy v živote nezaplatí, preto Slovenská národná strana presadzuje ich zrušenie. Vyhlásil to šéf SNS Andrej Danko, ktorý avizoval spustenie ankety na facebooku SNS.

„Nech ľudia rozhodnú, či chcú alebo nechcú zrušenie niečoho, z čoho by sa diaľnice postavili za dvesto rokov. V štátoch ako Taliansko alebo Portugalsko majú kvalitné diaľnice. Pýtate sa prečo? Lebo do nich investovali miliardy. Slovenská národná strana má recept na to, ako konečne dostavať cesty. Chceme presadiť úverovú linku pre Národnú diaľničnú spoločnosť, zmeniť sa musí stavebný zákon a zákon o verejnom obstarávaní,“ priblížil predseda strany Andrej Danko.

Zároveň považuje za zbytočné, pokiaľ Slováci a Slovenky platia za niečo, z čoho sa cesty nedostavajú. „Pán Kollár opäť klamal, keď manipuloval verejnosť tým, že sem prídu nejakí Taliani sa voziť po ceste zo Žiliny do Bratislavy. Jeho bezcharakternosť sa ukázala aj pri našich koaličných návrhoch o zavedení 13. dôchodku. Kollár dokáže len parazitovať na témach iných politických strán. SNS prišla s podnikovými bytmi, aj on chce zrazu stavať nájomné byty,“ opísal Danko na tlačovom brífingu.

SNS už podľa jeho slov niekoľkokrát dokázala, že vie pracovať pre ľudí, zaviedla 13., 14. dôchodok, znížila DPH, zaviedla rekreačné poukazy. Cestná sieť by tak mohla byť ďalšou úspešnou métou, ktorú by strana vyriešila. „Prvým krokom sú tieto diaľničné známky. Až by ľudia povedali, že chcú platiť za niečo, čo nie je dostavané, ak by povedali, že chcú naďalej stáť v kolónach pod Strečnom, ak chcú mať diaľnice dostavané o dvesto rokov, tak nech sa páči. Hlasovať o tom môžu v našej ankete a my sa budeme podľa toho riadiť,“ uzavrel predseda SNS Andrej Danko.

Táto informácia je komerčným oznámením a je odvysielaná v znení dodanom klientom bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA za jej obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...