Kiskove video dopĺňa, čo už ľudia mali možnosť vedieť, hovorí politológ

Andrej Kiska (Zdroj: SITA)

Návrhy na zlepšenie pomerov na Slovensku vystriedali osobné útoky a rôzne frázy, myslí si o politických udalostiach posledných dní politológ Martin Urmanič.

Súčasná filozofia politických súbojov na Slovensku je danajský dar. Nedozvedáme sa, ako chcú jednotlivé strany prispievať k zlepšeniu pomerov na Slovensku, ale sme svedkami najmä osobných útokov, myslí si politický analytik Martin Urmanič.

„Všeobecná fráza ‚chceme bojovať proti korupcii‘ je nedostatočným argumentom,“ hovorí Urmanič na margo súčasnej politickej kampane. Tú podľa neho suplujú okrem prázdnych fráz aj rôzne anonymné obvinenia či videá.

Video je len doplnkom

„Kauza smeruje k predsedovi strany Za ľudi a dá sa povedať, že video je obrazovo-zvukovým doplnkom k tomu, čo už verejnosť mala možnosť z médií vedieť,“ myslí si politológ o videu, na ktorom sa líder strany Za ľudí Andrej Kiska rozpráva s kontroverzným podnikateľom Michalom Šuligom o prevode peňazí bielemu koňovi Júliusovi Sirockému. Nič nové sa teda reálne nedozvedáme, avšak utvrdzuje to podozrenia ohľadom bývalej hlavy štátu.

Politológ vysvetľuje, že posledné dianie Kiskovi na dôveryhodnosti nepridáva, pričom sa to pravdepodobne odrazí aj na podpore strany. Ako sa to reálne prejaví, sa však uvidí až po voľbách, uzatvára Urmanič.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...