Kiska: Sirockého som vyzval, aby mi zaplatil 2-tisíc. V obálke mám meno smeráka, ktorý stojí za antikampaňou

Andrej Kiska (Zdroj: youtube.com)

Andrej Kiska sa dnes ráno dostavil na políciu aj s obálkou, ktorá mala obsahovať meno zákonodarcu zo Smeru stojaceho za antikampaňou voči jeho osobe. Posťažoval sa tiež na postup polície a k záveru krátkeho brífingu dodal, že Michal Šuliga sa mu ozval krátko po tom, ako žiadal od bieleho koňa Sirockého vyplatenie 2-tisíc eur, o ktoré prišiel, a údajne trval na osobnom stretnutí.

Exprezident Andrej Kiska bol dnes o deviatej z vlastnej vôle vypovedať na polícii a doplniť trestné oznámenie, ktoré podal v súvislosti s dvomi nedávno zverejnenými videami.

Na krátkom brífingu pred budovou polície zopakoval, že ide o špinavú antikampaň Smeru a zinscenované divadlo. Tiež sa posťažoval na pomalý postup polície, ktorá ho ešte nevypočula.

“Tu, v tejto obálke, mám meno človeka, o ktorom máme informácie, že stojí za touto celou špinavou kampaňou. Je to poslanec Národnej rady za stranu Smer,” povedal exprezident s tým, že mu k zisteniu totožnosti dopomohli etickí hackeri.

V súvislosti s pozemkovými kauzami zopakoval, že v konaní už boli všetci vypočutí a to, že súd jasne skonštatoval, že v predmetnej veci konal v dobrej viere.

Súvisiaci článok:

Kollár na čele parlamentu a zablokovanie Blahu. Aj tak vyzerá boj proti mafii a systému našich ľudí

“Ako je možné, že pár dní pred voľbami, keď Smer vie, že naša strana je symbolom stability a keď všetci vieme, koľko je do volieb, ako je možné, že polícia nezasiahne a nespraví v tejto veci poriadok,” sťažoval sa Kiska.

Podľa šéfa strany Za ľudí majú mať informácie o identite smeráckeho poslanca aj novinári, ktorí sa ho priamo pýtali, či vie tajomné meno potvrdiť.

S Michalom Šuligom sa vraj stretol len kvôli tomu, že vyzval bieleho koňa Júliusa Sirockého, aby mu zaplatil peniaze, o ktoré prišiel, teda 2-tisíc eur, a vraj inicioval v tejto veci aj mimosúdne vyrovnanie.

“Paradoxne, on chcel a trval na stretnutiach so mnou a on hovoril o tom, že pán Sirocký nemá peniaze a že čo s tým,” nechal sa v závere počuť exprezident.

Gepostet von Andrej Kiska am Donnerstag, 20. Februar 2020

— TOD

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...