Prečo by nabudúce nemohol rečnícky pult blokovať Blaha alebo Kotleba?

Martin Poliačik (Zdroj: facebook.com)

KOMENTÁR Inovácie politického marketingu z dielne PS/Spolu sú väčšinou katastrofálne. Respektíve, takmer vždy. Výnimkou nie je ani ich vystrájanie v parlamente, ktorým otvorili Pandorinu skrinku. Ak vám však podobné pravidlá hry vyhovujú, pokojne sa v Národnej rade hádžte o zem vždy, keď sa vám iniciatíva vašich kolegov (aj keď možno oprávnene) nebude pozdávať. Čo tam po nejakých rokovacích pravidlách a nutnosti plniť si poslanecké povinnosti do posledného dňa.

Paralyzovanie parlamentu zo strany progresívcov je po dnešku definitívnou minulosťou, a preto prichádza čas na bilanciu.

Hoci bolo kempovanie časti poslancov, donáška pizze, ponožky v pléne a Poliačikove jedenie horalky zlatou baňou pre správcov meme stránok, tu niekde pozitíva incidentu končia.

Nepomôže ani posledný kúsok empatie, nakoľko z predmetnej skupinky viac ako šľachetná starostlivosť o verejné financie kričí snaha vytĺkať politické body vo vlastnej kampani, ktorá sa už dávno dostala do slepej uličky.

Nehovoriac o tom, že šlo de facto o prázdne gesto, nakoľko dokončenie legislatívneho procesu by aj tak pristálo až na pleciach členov obmeneného parlamentu.

Zvláštnosť počínania poslancov PS/Spolu si uvedomíte najlepšie vtedy, ak sa zamyslíte nad tým, čo by sa stalo, keby sa k podobnému správaniu uchýlil ktokoľvek iný.

K správaniu, ktoré neguje všetky reči tzv. mladej sily o dodržiavaní právneho štátu či demokratických procesov a ktoré je založené iba na vlastných politických záujmoch. Progresívci sa dopustili precedensu, ktorý môže z parlamentu spraviť holubník.

Predstavte si Blahu, ktorý blokuje vyslovenie dôvery novej vlády na čele s „pozemkovým podvodníkom“ Kiskom či členov ĽSNS, ktorí paralyzujú Národnú radu pri schôdzi týkajúcej sa nového ústretového zákona o LGBT.

Potom by progresívcom neostávalo nič iné, ako sa spoliehať na dostatočnú zásobu rečníckych pultov.

— Tomáš Dugovič

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Zvykneme si? Matovičov populizmus je dnes novou štátnou doktrínou

Zvykneme si? Matovičov populizmus je dnes novou štátnou doktrínou

KOMENTÁR Igor Matovič sa vo funkcii správa nezodpovedne. Minimálne posledné dni. Laikov poplietol nápadmi na uvoľňovanie opatrení, ktoré vystriedal úmysel blackoutom vypnúť celý štát a teraz sa ich chce pýtať na ďalší postup a očakáva racionálnu odpoveď. Ak..