Pastrňák mieri za trofejou, Ovečkin sa odmlčal

David Pastrňák (Zdroj: SITA)

Českí hokejoví priaznivci môžu mať úsmev na perách. Ich reprezentant David Pastrňák strelil v noci už svoj 43. gól v sezóne a vyrovnal sa tak Austonovi Mathewsovi z Toronta.

V nočnom zápase si pripísal 2 body za gól a asistenciu. Opäť bol pritom najdôležitejšom, keď v druhej minúte predĺženia rozhodol zápas. Pre Boston to znamenalo upevnenie si vedenia v čele ligy. Tím medveďov má na konte 88 bodov a v sezóne už 38 víťazstiev. V zápase nastúpila aj opora zadných radov Bruins Zdeno Chára. Patril opäť medzi najvyťažovanejších hráčov, no v zápase nebodoval. Jeho ice time bol 22:11. Ďalší Slovák Jaroslav Halák po poslednom vydarenom zápase tentokrát sledoval zápas ako náhradník.

Súboj o elitnú trofej

Pastrňák sa môže stať po dlhých rokoch prvým Čechom, ktorý dosiahne magickú hranicu 50 gólov. Naposledy tento míľnik dosiahol Jaromír Jágr. Bolo to ešte v sezóne 2005/2006 v drese New Yorku Rangers. V tej sezóne nastrieľal úctyhodných 54 gólov. Davidovi Pastrňákovi chýba už len sedem  gólov, aby pokoril hranicu 50 gólov. Do konca sezóny zostáva Bostonu odohrať 21 zápasov a pri tejto forme je veľmi pravdepodobné, že sa mu to podarí. Takisto útočí aj na trofej Maurice Richard, ktorá sa udeľuje najlepšiemu strelcovi NHL. No nebol by prvým Čechom, ktorý by ju získal. V roku 2003 sa z nej radoval v drese Colorada Avalanche Milan Hejduk.

Ďalším ašpirantom na trofej pre najlepšieho strelca je Auston Mathews. Má na konte rovnaký počet gólov ako David Pastrňák. Jednotka draftu z roku 2016 pravidelne boduje a pomaly posúva Toronto Maple Leafs do vyraďovacích bodov. Tento súboj mladých pušiek Pastrňák (1996) Mathews (1997) sleduje s mankom troch gólov ruský snajper Alex Ovečkin. Rus má na poličke rekordných 8 trofejí Maurica Richarda. Dokonca ani hviezdny Wayne Gretzky sa toľkokrát neradoval. Ovečkin sa však v posledných zápasoch trápi. Nebodoval už 5 zápasov v rade. Ani Washingtonu to tak nejde ako, keď mu to sype. Naposledy, keď bodoval strelil hetrik hokejistom Los Angeles. Dalo by sa povedať, že kruh o to, kto získa túto individuálnu trofej sa uzavrel, a nikto iný už do neho nezasiahne. Pobije sa o ňu trio Pastrňák, Mathews a Ovečkin. Každý by túto cenu vymenil za tímový úspech, ale už tradične posledné zápasy v základnej časti sú vybičované aj vďaka takýmto individuálnym súbojom.

— Rastislav Harakaľ

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...