Polícia zasahovala u Jankovskej, Kočner ju nazýval „svojou opičkou“

Monika Jankovská (Zdroj: SITA)

Polícia dnes vykonala zaisťovacie úkony u štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej a u sudcov okresných a krajských súdov v Bratislave. Informuje o tom portál TV JOJ noviny.sk.

„Televízia JOJ oslovila štátnu tajomníčku Jankovskú, ktorá sa odmietla vyjadriť s tým, že má dovolenku. Odporučila obrátiť sa na tlačový odbor ministerstva,“ píše sa na portáli tvnoviny.sk. Podľa TV JOJ bol ďalší zásah u sestry Moniky Jankovskej, ktorá pôsobí na Krajskom súde Bratislava a u Bystríka Paloviča, ktorý pracuje na Okresnej prokuratúre Bratislava I.

„Rezort potvrdzuje informáciu, že počas dnešného dňa odovzdala štátna tajomníčka Monika Jankovská svoj telefón polícii a je plne súčinná s orgánmi činnými v trestnom konaní. V prípade potreby bola ochotná aj vypovedať, zo strany polície však takáto požiadavka doteraz nebola,” uviedla hovorkyňa ministerstva spravodlivosti Zuzana Drobová.

Tieto informácie potvrdila aj polícia na svojom Facebooku. „Dnes policajti NAKA vykonali početné zaisťovacie úkony v trestnej veci týkajúcej sa korupčnej trestnej činnosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Vzhľadom na súčasné štádium nie je možné poskytnúť bližšie informácie,” priblížila polícia.

Minulý týždeň zverejnil Denník N, že Marian Kočner hovoril o Monike Jankovskej ako o svojej opičke. Nazýval ju tak v komunikácii s Alenou Zs. cez aplikáciu Threema. Tri týždne po vražde Jána Kuciaka a odstúpení ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej napísal Alene Zs.: „Miesto Mumlavej nech dôjde ktokoľvek, bude ministerstvo riadiť Monika Jankovská. A to je moja opička.“ Jankovská pre Denník N poprela akékoľvek kontakty s Marianom Kočnerom aj Alenou Zsuzsovou.

-SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...