Remišová naďalej stojí za Kiskom

Zľava: Poslankyňa NR SR a prvá podpredsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová a predseda strany Za ľudí Andrej Kiska (Zdroj: SITA)

Jedna z najznámejších tvári exprezidentovej politickej platformy a odídenkyňa z OĽaNO Veronika Remišová prelomila mlčanie. Paradoxne sa však nedostavilo vyjadrenie k téme, ktorá aktuálne zaujíma celé Slovensko. Vo svojom statuse pochválila činnosť strany, posťažovala sa na útoky a o kauze jej straníckeho šéfa, ktorý s kontroverzným podnikateľom dohadoval vyplatenie bieleho koňa Júliusa Sirockého, nepadla žiadna zmienka.

Poslankyňa Veronika Remišová zo strany Za ľudí vo svojom čerstvom príspevku na sociálnej sieti píše, že jej strana zažíva najviac útokov zo všetkých. Dôvodom týchto útokov má byť fakt, že sa ich oponenti boja.

Podpredsedníčka verí, že strana Za ľudí má najlepšie vyhliadky byť súčasťou budúcej vládnej koalície, pričom podotýka, že jej členovia nevyvolávajú spory alebo konflikty s ostatnými opozičnými subjektami.

Najväčšie útoky zo všetkých zažíva práve strana Za ľudí. Prečo sa nás tak boja? Strana ZA ĽUDÍ bude stabilným prvkom…

Gepostet von Veronika Remišová am Donnerstag, 20. Februar 2020

Odborníci a program

Strana Za ľudí má na kandidátke odborníkov, ktorí majú za sebou výsledky a budú vedieť riadiť jednotlivé rezorty profesionálne a čestne,“ pokračuje poslankyňa a spomína aj program strany. Ich sociálny program mal byť dokonca vyhodnotený ako najlepší.

Pripomína, že Andrej Kiska založil aj charitu Dobrý anjel, pričom na jej chod poskytol milión eur zo svojho vlastného vrecka. Remišová ďalej opisuje ich boj proti korupcii.

Odhalila som desiatky káuz a ušetrili sme tak občanom stovky miliónov eur spoločných peňazí. Len pri eurofondovom škandále to bolo 600 miliónov eur. Gaunerom a mafiánom stopercentne zdaníme nakradnuté majetky a zavedieme hmotnú zodpovednosť,“ píše.

O videu ani slovo

Aj keď Remišová vyslovene nespomína, o aké útoky na stranu ide, je pravdepodobné, že odkazuje aj na nedávno zverejnené videá s bývalým prezidentom a predsedom strany Andrejom Kiskom v hlavnej úlohe.

V prvom u nich vystupujú mafián Milan Reichel a kontroverzný podnikateľ Michal Šuliga. Kiska spolu s expertami toto video označil za zinscenované a so „zlými hercami“.

Včera sa však objavilo druhé video, na ktorom figuruje už aj sama bývalá hlava štátu. Podľa Kisku je zostrihané a vinu nepripúšťa.

Remišová však o týchto videách, či podozreniach z nich plynúcich, mlčí a nevyjadruje sa k nim. Aj v tomto spomínanom príspevku ich len vágne označuje za útoky na stranu, pričom následne vyzdvihuje pozitívne aspekty svojej strany. Implicitne však možno skonštatovať, že poslankyňa stále za exprezidentom stojí.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...