Medzitým v Harabinovom paralelnom svete: Integrácia pedofilov do škôl, Vaský ako mučeník či 14 % pre Vlasť

Štefan Harabin (Zdroj: SITA)

Hoci sa nachádzame v poslednej fáze predvolebnej kampane a jednotliví kandidáti sú pod maximálnym drobnohľadom, Štefan Harabin i tak nemá problém chŕliť na verejnosti jednu podivnosť za druhou. Opäť sa tak žiada skonštatovať, že pokiaľ má konzervatívne spektrum takýchto politických reprezentantov a priateľov, nepotrebuje žiadnych nepriateľov.

S osobami, s ktorými máte mnohé svetonázorové prieniky, máte tendenciu sympatizovať už len z princípu a prepáčiť im mnohé argumentačné fauly, za ktoré by ste sa v prípade oponentov chytali za hlavu a hádzali o zem.

Pri Štefanovi Harabinovi sa to nedá. Akonáhle vás totiž podobné myšlienky čo i len trochu ovládnu, nastúpi na scénu a svojou kanonádou poloprávd, vyslovených lží a fabulácií zabije vo vás posledné zvyšky súcitu.

Inak tomu nebolo ani pri jeho rečnení na mítingu v Detve. Hoci trval len niekoľko desiatok minút, poskytol dostatočné množstvo dôvodov na paralýzu ľavej hemisféry mozgu. Tu je len zopár z nich.

Opäť (takmer) vyhrá?

Prvá súvisí s Harabinovou prognózou výsledku blížiacich sa parlamentných volieb. „My si takisto robíme prieskumy po celom Slovensku, vo všetkých lokalitách, a pohybujeme sa od osem do 13,9 percenta,“ povedal s tým, že do parlamentu sa Vlasť dostane na tisíc percent.

Hoci existuje viacero dôvodov na rezervovaný postoj voči výsledkom prieskumov, trendy sú jasné a vyhlasovať pri Vlasti v momentoch, kedy sa o kreslá boja aj etablované strany ako SaS, SNS či KDH, že táto strana môže skončiť aj pred Matovičom a relatívne tesne za Smerom, je do očí bijúce.

Skúsenosť s alkoholom z vás nerobí alkoholika, skúsenosť s drogami narkomana

Druhá záležitosť, ktorá by sa dala v krátkosti vypichnúť, je poznámka o tom, že štát nemôžu riadiť feťáci, nakoľko narkoman podpíše hocičo, pritom ide o zrejmé konštatovanie na adresu Michala Trubana.

Robiť si o tomto progresívnom politikovi ilúzie je samozrejme naivné a len ťažko ospravedlniť jeho drogové kauzy, no narkomana, teda ťažko závislého človeka, z neho nerobia.

Nie zrovna vhodní martýri

Daňo a Vaský, ktorí poukazovali na kradnutie Počiatka aj Kisku, tí boli zobratí (do väzby pozn. red.),“ vraví pre zmenu bývalý sudca Najvyššieho súdu na adresu dvoch youtuberov, pričom chce navodiť dojem, že štát ich trestá za šľachetné odhaľovanie korupcie.

Odhliadnuc od toho, že Martin Daňo má sám voči Slovenskej republike státisícové podlžnosti, ktoré nepopiera, a od toho, že posledné zvyšky spoločenského kreditu stratil nadbiehaním Kočnerovi, spolu so svojím diskusným partnerom sedeli vo väzbe za zjavné verejné podnecovanie násilia.

Podnecovanie môže byť síce v istých momentoch nadnesené, ale sranda definitívne končí vtedy, ak sa ich prehláseniami o striekajúcej krvi na uliciach a vytváraní „zoznamu ľudí, ktorí budú ubití na smrť týmito roxorovými tyčami“ niekto inšpiruje.

Eset hackol poznámky, Američania mobil

Štvrtou perlou, s ktorou mohol byť poslucháč na strednom Slovensku konfrontovaný je myšlienka, že telefonáty Andreja Danka s Alenou Zsuzsovou sa nachádzali aj v mobile americkej ambasády.

Podľa Harabinovho myšlienkového konštruktu tak mohli Američania predsedu parlamentu vydierať, aby podpísal zmluvu na nákup stíhačiek F-16. Tu si dovolím zdržať sa akéhokoľvek ďalšieho komentára.

Zvláštny obrat

Na mítingu volebného lídra strany Vlasť tiež zaznelo, že vládne strany sú likvidátorom slovenskej štátnosti, lebo vraj plnia program slniečkárov a ultraliberálov. Áno, ide presne o tie strany, s ktorými chcel Harabin ešte pred pár týždňami spolupracovať a podmieňoval tým prípadné spojenie s Kotlebom. Úchvatné.

Ako preexponovať argument

„Nepripustíme žiadne legislatívne úpravy sexuálnych zvrhlíkov, cez ktoré by chceli przniť naše deti ako pedofili a kanibalizmus, homomanželstvá, adopcie našich detí homomanželskými pármi,“ rozbehol sa volebný líder Vlasti.

Pokračoval vo veľkom štýle tým, že vidí, snahy „integrovať pedofilov do učiteľského zboru. Čo budú vychovávať títo učitelia? Koho? Pedofilov? Tu ide o koncentrovaný útok na našu rodinu,“ vraví.

Nuž, nie že by bolo otváranie Overtonovho okna a posúvanie morálnych štandardov vecou z ríše fantázie, ale suverénne prehlásenie o integrácii pedofilov medzi učiteľov je bludom z kategórie, pri ktorej vypína pozornosť každý, kto si ešte uchoval štipku súdnosti.

Zneužívanie dôvery ľudí

Problémom pri Harabinovi je, že len málokedy z úst vypustí úplné klamstvo, ale skôr informáciu, ktorej jadro síce môže byť správne, ale je obalené množstvom poloprávd a domnienok znásobených na entú.

A akonáhle ho na toto porušovanie argumentačných pravidiel upozorníte, toto jadro vám otrieska o hlavu a o vylepšovanie vlastnej pozície sa už potom postará zvýšený hlas a úlet na vlastných emóciách.

Verejná funkcia, na ktorú Harabin ašpiruje, ale v sebe predpokladá úplne iný prístup k informáciám a zodpovednosť doslova za každé písmeno, ktoré vypustíte z úst.

— Peter Števkov

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Zvykneme si? Matovičov populizmus je dnes novou štátnou doktrínou

Zvykneme si? Matovičov populizmus je dnes novou štátnou doktrínou

KOMENTÁR Igor Matovič sa vo funkcii správa nezodpovedne. Minimálne posledné dni. Laikov poplietol nápadmi na uvoľňovanie opatrení, ktoré vystriedal úmysel blackoutom vypnúť celý štát a teraz sa ich chce pýtať na ďalší postup a očakáva racionálnu odpoveď. Ak..