Rusko nezakáže vstup všetkým Číňanom, niektorí budú mať výnimku

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pixabay.com.)

Zákaz vstupu pre občanov Číny začne platiť vo štvrtok o polnoci. Nebude sa však vzťahovať na podnikateľov, diplomatov či humanitárnych pracovníkov.

Rusko v stredu korigovalo svoje vyhlásenie, že sa rozhodlo dočasne zakázať vstup na svoje územie všetkým občanom Číny. Dôvodom tohto rozhodnutia, o ktorom informoval v utorok ruský premiér Michail Mišutin, je “zhoršujúca sa epidemiologická situácia v Číne” v súvislosti s novým koronavírusom, ktorým sa od decembra nakazilo už vyše 75-tisíc ľudí. Podľa stredajšieho vyhlásenia ruského ministerstva zahraničných vecí však z tohto rozhodnutia budú existovať výnimky.

Do Ruska alebo cez Rusko budú môcť ďalej cestovať Číňania s diplomatickými, podnikateľskými, humanitárnymi alebo tranzitnými vízami, zatiaľ čo ich spoluobčania s turistickými, súkromnými, študentskými a pracovnými vízami budú musieť zostať doma.

Ruské ministerstvo zahraničia v stredu opakovane zdôraznilo, že ide iba o dočasné opatrenie. “Potvrdzujeme náš záujem pokračovať v tesnej spolupráci s Čínou v záujme čo najskoršieho potlačenia tejto spoločnej hrozby,” uviedol ruský rezort diplomacie.

Rusko v posledných dňoch preventívne hospitalizovalo stovky ľudí, ktorí sa vrátili z Číny. Obmedzilo aj dopravu s touto krajinou, úplne prerušilo železničné spojenie s Čínou aj Severnou Kóreou a zatvorilo hranice s Čínou aj Mongolskom.

Zákaz vstupu na územie Ruska pre občanov Číny, okrem tých, na ktorých sa bude vzťahovať výnimka, začne platiť vo štvrtok presne o polnoci moskovského času (v stredu o 22:00 stredoeurópskeho času).

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakvy s obeťami COVID-19 vo Švédsku by mali byť označené

Rakvy s obeťami COVID-19 vo Švédsku by mali byť označené

Pohrebníctva vo Švédsku sa dohodli, že rakvy s obeťami ochorenia COVID-19 by mali byť označené špeciálnym symbolom, aby ich neotvárali. Panujú medzi nimi obavy, že takýto zosnulý môže byť stále nákazlivý. Oznámilo to združenie švédskych pohrebných ústavov, ktoré..