Priekupník z komunistickej éry môže rozhodnúť, kto bude riadiť Slovensko, píše Bloomberg

Boris Kollár (Zdroj: SITA)

Politickou situáciou na Slovensku sa dva týždne pred parlamentnými voľbami zaoberá aj uznávaná agentúra Bloomberg vo svojom rovnomennom spravodajstve. V tejto súvislosti si portál všíma úlohu, ktorú v predvolebnom dianí zohráva predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár.

V článku s názvom „Priekupník z komunistickej éry môže rozhodnúť, kto bude po voľbách riadiť Slovensko“ Bloomberg o Kollárovi píše, ako o bývalom obchodníkovi na čiernom trhu z čias komunizmu, ktorý možno zohrá rozhodujúcu úlohu v povolebných vyjednávaniach o novej vládnej koalícii zloženej z nových členov parlamentu.

Portál pripomína, že Kollár je v súčasnosti majiteľom úspešnej rozhlasovej stanice, hotelov lyžiarskych rezortov a je v pozícii, keď bude možno práve na ňom a jeho hnutí Sme rodina záležať zostavovanie prípadnej koaličnej vlády, ktorou chce súčasná opozícia nahradiť súčasnú vládu strany Smer a jej koaličných partnerov.

Smer podľa prieskumov možno vyhrá voľby, ale nebude mať zrejme s kým zostaviť vládu, keďže väčšina strán súčasnej opozície spoluprácu so stranou expremiéra Roberta Fica odmieta. V prípade, že bude chcieť opozícia získať väčšinu v parlamente bez ĽSNS, tak bude možno práve hnutie Sme rodina pod vedením „multi-otecka“ Borisa Kollára tým, ktoré rozhodne, či bude možné zostaviť vládu z terajších opozičných strán.

Bloomberg v tejto súvislosti dodáva, že Kollár podporuje antiimigračnú politiku Mattea Salviniho, odporuje niektorým opatreniam EÚ a na katolíckom Slovensku má 54-ročný politik 10 detí s deviatimi rôznymi ženami.

Kollár však trvá na tom, že spojenectvo bude možné, pretože bude nevyhnutné. Predseda hnutia Sme rodina pre zahraničný portál priznal, že v radoch opozície je množstvo nevraživosti. „Keď nebudú mať dosť (hlasov v parlamente), tak ma budú potrebovať a ja mám svoje podmienky,“ vyhlásil Kollár.

Jednou z podmienok šéfa hnutia Sme rodina pre vstup do vlády je výstavba 50-tisíc nájomných bytov ročne pre rodiny a sociálne slabých. Ak jeho požiadavky nebudú splnené, je Kollár rozhodnutý so svojím hnutím zostať aj v nasledujúcom volebnom období v opozícii.

— TOP

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...