Šéfredaktorka týždenníka Plus 7 Dní podala výpoveď. Vydavateľ zastavil otázku o sexuálnej orientácii premiéra Pellegriniho

Peter Pellegrini (Zdroj: SITA)

Týždenník Plus 7 dní vydal rozhovor s premiérom Petrom Pellegrinim, kde však chýbala otázka redaktora o jeho sexuálnej orientácii. Na šéfredaktorku Katarínu Šelestiakovú mali taktiež tlačiť viacerí jednotlivci, aby spomínaný rozhovor nevyšiel. Tá sa rozhodla podať výpoveď, čo oznámila v rozlúčkovom texte pre čitateľov.

Šéfredaktorka načítanejšieho slovenského týždenníka Plus 7 Dní, ktorý od roku 2014 vlastní Penta, Katarína Šelestiaková, podala výpoveď. Dôvodom na jej odchod mal byť fakt, že vydavateľ odmietol vydať časť rozhovoru s premiérom Petrom Pellegrinim, kde sa ho redaktor pýta na jeho sexuálnu orientáciu.

„Líder strany, ktorá prostredníctvom čelných predstaviteľov bojuje proti LGBT a do omieľania otvára marginálne hodnotové otázky, zjavne sa vymedzujúc vo vzťahu k sexuálnym menšinám, by mal zvládnuť otázky týkajúce sa jeho orientácie,” mieni šéfredaktorka v texte pre čitateľov.

Šelestiaková následke pokračuje. „Ak nie je na konfrontáciu s takouto otázkou pripravený a následne prepadne panike, je to len dôkaz, že sme trafili klinec po hlavičke a máme v talóne ďalší skvelý rozhovor,“ píše už bývalá šéfredaktorka.

Spomínaný rozhovor nakoniec v týždenníku vyšiel, avšak daná otázka tam chýbala. Pellegrini pritom na ňu odpovedal, že nie je homosexuál.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...