Už aj NHL trápi koronavírus

Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

Smrteľná epidémia nielenže ohrozuje celý svet, ale pomaly začína ohrozovať aj najslávnejšiu hokejovú ligu sveta.

Ligu začína trápiť problém, ktorý tu nebol najmenej 20 sezón. Hráčom totižto dochádzajú hokejky. Málokto vie, že tie najpopulárnejšie značky hokejok sa nevyrábajú v Severnej Amerike. Práve naopak, vyrábajú sa v krajinách, kde hokej takmer nepoznajú. Pre hráčov v zámorí nastal však problém. Jedny z najväčších výrobcov hokejok Bauer hockey a CCM museli pre epidémiu koronavírusu zastaviť svoju výrobu. Tieto značky pokrývajú hráčom až 75 % hokejok na mieru. Medzi kustódmi sa začína šepkať, že hráčom hovoria, aby používali na tréningy menší počet hokejok. Spoločnosť Bauer však vydala vyhlásenie, že síce pozastavili výrobu, ale stále majú dostatok hokejok do konca sezóny. Všetko bude záležať od toho, ako budú hráči spotrebovávať svoje palice.

Tretí najväčší výrobca hokejok, firma Warrior, môže byť v pokoji, ich hokejky sa totižto vyrábajú v Tijuane v Mexiku. Dokonca dostali od pár hráčov správy, či by mohli byť ich zákazníkmi v prípade, ak nedostanú svoje hokejky od firiem Bauer a CCM. Spoločnosť Warrior vyrába 22 % hokej pre hráčov z NHL.

Vyskytli sa aj humorné situácie, keď sa Tyler Seguin, hráč Dallasu Stars, po zápase s Torontom zastavil v rodinnom dome a prišiel si pre istotu zobrať zvyšné hokejky. Povedal, že sú to posledné kusy, čo mu zostali doma. K situácii sa vyjadril aj Jack Eichel z Buffala. Ten by bol rád, keby sa situácia rýchlo vyriešila, pretože počas sezóny spotrebuje viac ako 100 hokejok. Pevne veríme, že sa tento problém vyrieši hlavne po zdravotnej stránke a vírus sa podarí poraziť.

— Rastislav Harakaľ

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...