Zóna A na hodoch v Lamači nevystúpi. Poslancom v roli aktivistov vadili názory speváka Koňýka

Peter Schredl alias Koňýk (Zdroj: Facebook/Zóna A)

Združenie poslancov s názvom Lepší Lamač, ktoré kandidovalo s podporou koalície strán Progresívne Slovensko a Spolu, zabránilo vystúpeniu punkovej hudobnej skupiny Zóna A na hodoch v Bratislave. Vadili im totiž osobné postoje frontmana. So svojim najnovším počinom sa navyše pochválilo na svojej facebookovej stránke.

Jedna z najznámejších punkových kapiel na Slovensku sa mala objaviť na podujatí konajúcom sa v malej časti hlavného mesta v rozmedzí 30. augusta a 1. septembra. Podľa všetkého k tomu ale nepríde.

„Na Rozálskych hodoch mala vystúpiť kapela Zóna A. Berúc do úvahy názorové presvedčenie ich interpreta, nevedeli sme sa s vystúpením tejto kapely stotožniť. Požiadali sme preto starostu aj oficiálnou cestou a bolo prisľúbené, že táto kapela nevystúpi. Veríme, že to tak bude,“ pochválili sa aktivisti.

Hoci ide o banálnu vec, o stave spoločnosti vypovedá viac, ako sa na prvý pohľad zdá.

Kým donedávna bolo rozhodujúcim kritériom pre vaše účinkovanie vo verejnom živote bezúhonnosť či slušnosť v elementárnej ľudskej rovine, dnes sa ním opäť po vzore minulých režimov stáva ideologická príslušnosť či politický názor. A čo je horšie, noví normalizátori sa tým ani netaja a svoje konanie naopak prezentujú ako vrchol cnosti.

Pokiaľ Koňýk vo svojich songoch spieval, že „všetko je na p.ču, všetko je na k.k.t,“ a správal sa ako odtrhnutý z reťaze, okupoval pódia tých najznámejších klubov a festivalov. Problém naopak nastáva, keď sa vymedzuje pronárodne, konzervatívne a proti islamu. Hoci mu to, úprimne, až tak bravúrne nejde a v mnohom sa s ním, samozrejme, dá nesúhlasiť.

Koho ale toto preklopenie paradigiem nedesí, zrejme má so životom v demokratickej spoločnosti značný problém. Jej súčasťou je totiž aj slobodná interakcia medzi hudobnými fanúšikmi a ich obľúbenou kapelou bez toho, aby bola sabotovaná skupinou upgrade-ovaných budovateľov svetlých zajtrajškov len pre osobné názory hudobníka. Ktorých k účasti na vystúpení nikto mimochodom nenúti.

Toľko v skratke k pomýlenej agende „slušných ľudí“ a „lepších Lamačanov“…

— Tomáš Dugovič

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

PS/Spolu je ohrozením liberálnej demokracie. A nie je to vtip

PS/Spolu je ohrozením liberálnej demokracie. A nie je to vtip

KOMENTÁR Slovensko stojí na križovatke dejín, z ktorej môže vzísť ako súčasť novej vlády aj koalícia strán, ktorá popiera mnohé z ťažko vybojovaných slobôd – PS/Spolu. Hoci sa môže laickému pozorovateľovi javiť ako vrcholový produkt liberálnej demokracie, v skutočnosti pre ňu..