VIDEO Cigáňov som ako mladý skopával a hádzal z mosta, vyhlasuje poslanecký kandidát kotlebovcov

Jozef Mihalčin (Zdroj: SITA)

Okresný predseda ĽSNS vo Vranove nad Topľou Jozef Mihalčin, ktorý figuruje na volebnej kandidátke kotlebovcov na dvadsiatom mieste, podľa vlastných slov skopával Rómov vo Vranove z mosta do Tople. Povedal to v staršom videu, ktoré zverejnila kandidátka strany Progresívne Slovensko Irena Biháriová na Facebooku.

Podľa Biháriovej, ktorá je rómskeho pôvodu, sú vyjadrenia Jozefa Mihalčina len ďalším dôvodom na to, aby progresívci chodili protestovať proti kotlebovcom. Okresný predseda ĽSNS sa svojou nenávisťou voči rómskemu etniku „pochválil“ na mítingu kotlebovcov pred župnými voľbami 2017, v ktorých kandidoval na funkciu predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Z tohto obdobia pochádza aj zverejnený záznam.

„Ja keď som mal 18 rokov, som z Vranova, tak cigáni chodili iba po most. A keď prišli na most, tam už som ich skopal a hodil do Tople. Vtedy to boli furt cigáni a furt to boli špiny, ktoré nemali čo v meste robiť,“ vraví Mihalčin na videu, ktoré uverejnila Biháriová na sociálnej sieti.

Na mítingu pred župnými voľbami Mihalčin dokonca sľuboval, že ak ho ľudia zvolia, tak zariadi, aby takzvaná „cigánska otázka“ neexistovala. „Od dňa, keď nastúpim na úrad, do roka a do dňa skončíme s otázkou cigánskej menšiny. Jednoducho ju vymažem zo slovníka v Prešovskom kraji. Nebude žiadna otázka cigánska, nič,“ vyhlasoval okresný predseda ĽSNS vo Vranove nad Topľou.

Kandidát kotlebovcov s číslom 20. na zázname z obce Huncovce varuje aj pred migrantmi, keď tvrdí, že podľa neho bude musieť Slovensko platiť každému z nich 800 euro mesačne, keď sa bude chcieť vyrovnať požiadavkám EÚ. „Prosím vás povedzte to svojim známym a keď tomu nerozumejú, tak ich skopte,“ vyzýva Mihalčin.

Progresívci proti ĽSNS

„Nechali sme ich roky, aby slobodne brázdili slovenské mestá a obce a ohlupovali ľudí touto najprízemnejšou propagandou. Bez toho, aby niekto stál oproti nim a oponoval. Aby ich prekričal a nedopustil, aby sa niečo takéto slobodne šírilo našou krajinou,“ píše Irena Biháriová v statuse k videu, v ktorom Mihalčin slovne útočí na Rómov.

Vyhlásenia podobné tým, ktoré pred župnými voľbami uviedol na mítingu ĽSNS Jozef Mihalčin sú podľa Biháriovej dôvodom, prečo progresívci nechcú kotlebovcom dovoliť, aby sa dostali do verejnej správy či do vlády. „Pretože pod rúškom ‚slušných bojovníkov za národ‘ sa skrývajú stále tí istí burani, manipulátori a násilníci,“ myslí si kandidátka PS o ĽSNS.

O reakciu na vyššie citované vyjadrenia Jozefa Mihalčina sme požiadali ĽSNS. Pýtali sme sa, či takéto slová nepovažuje strana Mariana Kotlebu za rasistické a či nevidí problém v tom, že by Mihalčin mohol byť v tejto súvislosti po vstupe do parlamentu terčom kritiky za svoje výroky. O prípadnú reakciu budeme článok aktualizovať.

Prečo nesmú Kotlebovci ovládnuť ulice!

AKO ČLEN ĽSNS V MLADOSTI SKOPÁVAL RÓMOV DO RIEKY 🔴🔴 “Ja keď som mal 18 rokov, tak Cigáni chodili iba po most. A keď prišli na most, tam už som ich skopal a hodil do Tople. Furt to boli špiny, ktoré nemali čo v meste robiť.” Neviem, či existuje lepšie vysvetlenie na to, prečo sme chodili demonštrovať proti kotlebovským predvolebným kortešačkám, ako je toto video. V ňom vám dáva odpoveď sám okresný predseda ĽSNS z Vranova nad Topľou, Jozef Mihalčin. Bez okolkov sa chvasce, ako kedysi bránil vstupovať “cigánom” do mesta a rovno pri moste ich hádzal do rieky. Po boku Milana Mazureka a zvyšku partaje oblbuje ľudí na námestí v Huncovciach štvavými rečami proti Rómom či migrantom, podlo ich manipulujúc doneba volajúcimi nezmyslami. A ľudia čapkajú. 🔴🔴“Od dňa, keď nastúpim na úrad, do roka a do dňa skončíme s otázkou cigánskej menšiny. Jednoducho ju vymažem zo slovníka v Prešovskom kraji. Nebude žiadna otázka cigánska, nič.”Je to videozáznam z obdobia, keď Mihalčin kandidoval na post prešovského župana. Vtedy nikto nestál v uliciach, aby ho umlčal, aby zabránil šíreniu takýchto, na basu súcich rečí. Nechali sme ich roky, aby slobodne brázdili slovenské mestá a obce a ohlupovali ľudí touto najprízemnejšou propagandou. Bez toho, aby niekto stál oproti nim a oponoval. Aby ich prekričal a nedopustil, aby sa niečo takéto slobodne šírilo našou krajinou. Toto je ten dôvod, prečo nesmú ovládnuť ulice, verejné úrady a vládne posty. Pretože pod rúškom “slušných bojovníkov za národ” sa skrývajú stále tí istí burani, manipulátori a násilníci. Naozaj chceme, aby nám toto vládlo?_____Objednávateľ: Progresívne Slovensko, Tallerova 10, 811 02 BA, IČO:51224836Dodávateľ: Facebook Ireland Limited, 4 Grand Canal Square, Írsko, IČO: 462932

Gepostet von Irena Bihariová • Progresívne Slovensko am Montag, 17. Februar 2020

— TOP

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...