Ministerstvo pre koronavírus posilňuje laboratórne vybavenie

Ilustračný obrázok (Zdroj: unplash.com)

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR pre koronavírus posilňuje laboratórne vybavenie. Rezort uvoľnil finančné prostriedky pre Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na nákup ďalšieho laboratórneho prístrojového vybavenia na pokyn predsedu vlády SR Petra Pellegriniho, ktorý vedie ministerstvo zdravotníctva. Cieľom je zlepšiť možnosti laboratórnej diagnostiky vírusových a mikrobiálnych ochorení.

Obstarávaná vysokošpecializovaná prístrojová technika doplní už existujúcu prístrojovú techniku, čím sa zlepšia možnosti laboratórnej diagnostiky nielen pre nový koronavírus, ale aj pre široké spektrum vírusových aj mikrobiálnych ochorení,” uviedol premiér. Prístrojovú techniku by mohol mať úrad v druhej polovici februára. Ministerstvo o tom informovalo na svojej webovej stránke.

Na Slovensku doteraz nebolo ochorenie na nový koronavírus nazvaný COVID-19 potvrdené ani v jednom z 41 hlásených podozrení. Prvé vzorky pacientov s podozrením na ochorenie sa zasielali na vyšetrenie do Nemecka. Od 3. februára 2020 sa laboratórna diagnostika nového koronavírusu vykonáva aj na Slovensku. Vyšetrovanie vzoriek prebieha v Národnom referenčnom centre pre chrípku zriadenom na ÚVZ SR v Bratislave. Úrad však bude s virologickým inštitútom na Charité univerzite medicíny v Berlíne spolupracovať i naďalej. V prípade, že vzorky budú pozitívne na nový koronavírus, zašleme ich do berlínskeho laboratória na potvrdenie.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...