Bugár aj Hrnko reagujú na ‚zmŕtvychvstanie‘ Slotu. Varovný prst či ukážka budúceho smerovania strany Vlasť, hovoria

Ján Slota (Zdroj: SITA)

Na návrat Jána Slotu do politickej debaty reagoval predseda strany Most-Híd Béla Bugár a podpredseda SNS Anton Hrnko. Podľa Bugára je video bývalého predsedu SNS varovným prstom, hlavne pre južné oblasti Slovenska. Hrnko je zase rád, že Slota podporil stranu Vlasť a jej volebného lídra Štefana Harabina. Podľa podpredsedu SNS to ukazuje smer, ktorým sa tento subjekt plánuje uberať.

Po dlhej odmlke sa včera k politike vyjadril aj bývalý predseda SNS Ján Slota. Toho meno nedávno zaznelo v uniknutom videu, kde ho v rozhovore spomínal exminister Ján Počiatek a bývalý prokurátor Dobroslav Trnka v súvislosti s kauzou emisných kvót.

Slota vo videu kritizuje svoju bývalý stranu, ale hlavne jej súčasného predsedu Andreja Danka. Obvinil ho, že skrz rezort školstva dovolili pomaďarčenie južného Slovenska, zatiaľ čo Viktor Orbán investuje milióny do južných slovenských samospráv.

Slota má, prirodzene, pre voličov riešenie. Namiesto volenia SNS treba voliť stranu Vlasť, na čele ktorej je Štefan Harabin. Podľa slov Slotu je to jediný človek, ktorý môže „zastaviť liberálne šialenstvo.“

Video Slotu je varovným prstom

🇸🇰“Trochu ma mrzí, musím povedať do strany SNS, že tu dnes nie je Ján Slota, neodpustil som si túto poznámku. Myslím si,…

Gepostet von Bugár Béla am Montag, 17. Februar 2020

Na tento ‚návrat‘ Jána Slotu na oči verejnosti reagoval predseda koaličnej strany Most-Híd Béla Bugár. V úvode svojho príspevku pripomína slová predsedu OĽaNO Igora Matoviča z roku 2011, ktorý vtedy povedal, že ho mrzí, že Slota nie je prítomný počas rozpravy o zákone o štátnom občianstve.

Naopak, Bugára to vôbec nemrzí a dodáva, že ho teší politický dôchodok bývalého predsedu SNS. Teší ma, že Ján Slota už je na politickom dôchodku, nemá žiadny vplyv na našu spoločnosť a slovensko-maďarské napätie je už minulosťou,“ píše predseda Mostu

Toto Slotove video je však podľa Bugára varovným prstom, najmä pre juh Slovenska. Dodáva, že pokojné vzťahy medzi Maďarmi a Slovákmi nesmieme brať ako samozrejmosť.

Som rád, že Slota podporuje Vlasť

OZVAL SA ČLOVEK, KTORÝ DVOCH SVOJICH MINISTROV DOSTAL DO VÄZENIA…Teda fakt. Človek sa nestačí čudovať. Janko…

Gepostet von Anton Hrnko am Montag, 17. Februar 2020

Na sociálnej sieti reagoval aj podpredseda SNS Anton Hrnko. „Janko Slotovie sa nám ozval a nakadil toho na SNS, že by to neuniesol ani sám vlastenec z Vlasti. Som rád, že človek (pravdepodobne najzodpovednejší), ktorý dostal dvoch svojich ministrov do väzenia, sa ujal podporovať stranu Vlasť,“ píše v príspevku politik, ktorý v minulosti z SNS odišiel práve na protest proti vedeniu Jána Slotu.

Hrnkovi vadí aj to, ako Harabin pravidelne nadáva a kydá na Slovensko. Hovorí, že skutočne by mnoho vecí mohlo byť na Slovensku lepšie, ale aj tak stále patríme k tridsiatke najvyspelejších krajín sveta. „No pán Harabin vidí len zlodejov,“ dodáva Hrnko.

Je však rád, že sa Slota zastal Harabina a strany Vlasť. Podľa podpredsedu SNS to aspoň ukazuje, akým smerom sa tento politický subjekt plánuje uberať. „SNS už dávno opustila praktiky, ktoré v nej panovali za Slotu a nečudujeme sa, že to Slota nemôže prežuť,“ poznamenáva Hrnko.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...