Pellegrini: Igor Matovič opäť klame ľuďom do očí

Peter Pellegrini (Zdroj: SITA)

S úžasom sledujem, ako novopečený líder opozície Igor Matovič opäť klame ľuďom do očí. Tentokrát sa zameral na oblasť zdravotníctva, kde prekrúca fakty a spolieha sa na to, že všetci stratili pamäť. Pripomeniem vám preto, kto sa tu celé roky snaží sprivatizovať slovenské zdravotníctvo.

Jeho pád do súkromných rúk odštartovala pravicová, druhá Dzurindova vláda. Jej súčasťou bol štátny tajomník, dnešný „nový politik“ Miroslav Beblavý, Daniel Lipšic a ďalší ministri za KDH, no najmä smutne preslávený minister zdravotníctva Rudolf Zajac.

Odštartoval mohutnú privatizáciu slovenského zdravotníctva, v ktorom zacítili ľahkú korisť finanční žraloci na čele s Pentou. Ľahkú preto, lebo nemienili prevádzkovať všetky zložky zdravotnej starostlivosti. Chceli si vyberať hrozienka z koláča a ťažiť len z tých ziskových častí. Tie, ktoré sú najnákladnejšie, mali ostať na krku štátu. Len čo sa pravica po štyroch rokoch s pomocou Igora Matoviča opäť dostala k moci, okamžite sa vrátila k svojmu plánu doprivatizovať slovenské zdravotníctvo.

V koho prospech, je úplne jasné z toho, že vtedajšieho ministra zdravotníctva za KDH volali ľudia nie jeho menom Uhliarik, ale Pentliarik. Napĺňal plány vládnej koalície, v ktorej sedeli Miroslav Beblavý, Igor Matovič, Richard Sulík či lídri KDH. Doprivatizácii zdravotníctva napokon zabránili samotní lekári. Štát však už žiaľ nikdy nezískal plnú kontrolu nad týmto rezortom.

Od svojich plánov pravicové strany neupustili ani dnes. Pán Zajac bol poradcom SaS pre zdravotnícku reformu. Program strany Andreja Kisku v oblasti zdravotníctva vytváral manažér penťáckej poisťovne Dôvera, pán Vereš. Vôbec nepochybujem o tom, že by slovenské zdravotníctvo pod ich vedením slúžilo len na produkovanie zisku niekoľkým boháčom.

Ani Igor Matovič nemá k Pente ďaleko. Pred voľbami v roku 2012 sa prevalilo, že na programe jeho hnutia OĽaNO sa podieľal niekdajší partner Penty Jozef Špirko.

Vyzývam preto pána Matoviča, ak to so slovenským zdravotníctvom myslí vážne, aby dal verejný prísľub, že nepôjde po voľbách do koalície so žiadnou stranou, ktorej program v oblasti zdravotníctva písali v kanceláriách Penty. Ani so stranou, ktorá sa podieľala na privatizácii nášho zdravotníctva. Pevne verím, že pán Matovič nebude mať problém takýto prísľub dať.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...