Noviny ĽSNS hlásajú, že Kuffa podporuje ich kandidáta. Podľa všetkého to nie je pravda

Marián Kuffa (Zdroj: youtube.com)

Nekonečnú polemiku o angažovaní sa najpopulárnejšieho konzervatívneho farára opäť oživil článok v periodiku Ľudovej strany Naše Slovensko. Nadpis textu, ktorý je podpísaný jeho bratom Štefanom totiž vytvára dojem, že Marián Kuffa ho ako kandidáta za kotlebovcov (hoci člena KDŽP) v týchto voľbách podporuje. Pravda to zrejme nie je. Z dvoch dôvodov.

Jednou z najviac diskutovaných tém okolo farára Mariána Kuffu je jeho domnelé aktívne politické angažovanie sa či dokonca riadenie konkrétnej strany.

Dlhé mesiace sa bralo ako samozrejmosť – aj v konzervatívnych kruhoch – že je skrytým architektom strany KDŽP – Aliancia za Slovensko. A to najmä vďaka prítomnosti jeho brata v štruktúrach tohto subjektu.

Kuffa však túto informáciu pre Denník S poprel a nechal sa počuť, že nikdy žiadnu stranu nezaložil, nezúčastnil sa jej snemu a ani nepozná ľudí, ktorí by ju mali viesť.

Kňaz sa však naďalej stretáva s mnohými politikmi, s ktorými má hodnotové prieniky a vyjadril to opakovane vetou v znení „nie som ficovec, dankovec ani kotlebovec, ja som hodnotovec“.

Kuffa podporujúci kandidáta ĽSNS?

Špekulácie o jeho podpore toho-ktorého politického subjektu sú však v éteri stále aktuálne a najnovšie ich oživil článok v novinách patriacich ĽSNS.

Tie vyšli pred niekoľkými dňami s nadpisom v tomto znení: „Otec Marián Kuffa: Budem voliť môjho brata na kandidátke kotlebovcov!“ pričom pod textom bol podpísaný jeho brat Štefan.

Čitateľ tak automaticky nadobudne dojem, že Marián Kuffa bez okolkov vyjadril v týchto voľbách podporu svojmu bratovi, ktorý figuruje na kandidátke ĽSNS po uzatvorení dohody medzi ňou a KDŽP.

Tento konštrukt má však dve trhliny. V celom texte sa nenachádza ani jeden farárov citát, ktorý by to potvrdzoval. Za ďalšie, prvá časť vyjadrenia, teda, „budem voliť svojho brata“, je konštatovaním Mariána Kuffu spred eurovolieb. Štefan Kuffa vtedy kandidoval za KDŽP v čase, kedy sa strana uchádzala o dôveru samostatne.

Zámerne som nedal podporu konkrétnej strane

To, že nadpis v novinách ĽSNS asi nehovorí pravdu, napovedá aj čerstvé Kuffovo vyjadrenie, ktoré na svojom facebookovom profile zverejnil Slovenský dohovor za rodinu a ktoré je datované k včerajšiemu dňu, 16.02.2020.

V ňom okrem iného Kuffa píše: „Zámerne som nedal verejnú podporu iba jednej politickej strane, či konkrétnym politikom, aby som charakterných ľudí nerozdelil, ale zjednotil…”

A ďalej dopĺňa: podporte tú aktivitu, ktorejkoľvek politickej strany, ktoréhokoľvek politika, ktorá zvyšuje ochranu života a jasne odmieta Istanbulský dohovor a v nej skrytú ideológiu gender.“

— TOD

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...