Aby bola planéta zachránená, ľudia musia vyhynúť, hovorí britská profesorka

Ilustračný obrázok (Zdroj: Pexels.com)

Čo najhoršie môžete spraviť? Mať deti, prirodzene. Tak to aspoň vidí britská profesorka Patricia MacCormacková, ktorá o svojom svete ‚bez ľudí‘ napísala aj knihu. V nedávnom rozhovore zdôrazňuje, že sa snaží bojovať proti predstave, že planéta patrí len nám. Aby sme ju zachránili pred klimatickou katastrofou, najlepšie bude, ak ľudstvo jednoducho vymrie. Ide o ďalší príklad sebadeštrukčného trendu, ktorý v západnej civilizácii pozorujeme poslednú dobu.

Britská profesorka Patricia MacCormacková, autorka nedávno vydanej knihy ‚The Ahuman Manifesto‘ hovorí, že ľudstvo musí vyhynúť. Len tak sa podľa nej dokáže predísť zániku našej planéty, pričom zdôrazňuje, že porodenie dieťaťa je najhoršia vec, ktorú môžete spraviť.

Profesorka tvrdí, že z dôvodu premnoženia ľudstva je rodenie detí to najhoršie pre planétu. Dodáva však, že si nepraje vyhladenie súčasnej populácie – stačí jej, aby len vymrela prirodzeným spôsobom. „Môj manifest je proti rodeniu,“ vysvetľuje MacCormacková.

Prestaňte rodiť deti

„Táto práca jednoducho žiada, aby sa ľudia naďalej nereprodukovali – žiadny život nie je stratený, žiadny nie je oplakávaný,“ vysvetľuje s tým, že jej snaha o záchranu planéty je častokrát nepochopená.

Súvisiaci článok:

Britskí regulátori budú môcť pokutovať sociálne médiá pre škodlivý obsah

„Dozvedám sa, že chcem zabiť deti, čo je hlúposť. Alebo že podporujem eugeniku, alebo etnickú kontrolu populácie,“ podotýka MacCormacková. Profesorka si myslí, že jej kniha vyvoláva toľké vášne, pretože ide proti všeobecnému videniu sveta.

Prekonajte ľudské privilégium

Ide pritom o ďalší príklad nového trendu v západnej civilizácii, kedy sa ľudia zo strachu o stav planéty odmietajú rozmnožovať. MacCormacková však neostáva len antirozmnožovacích názoroch. Propaguje aj niečo, čo nazýva rušiace vegánstvo (abolitinionist veganism).

V tomto smere chce, aby ľudia prekonali svoje ‚privilégium‘ ako najlepšej formy života. Profesorka z univerzity Anglia Ruskina totiž verí, že žiadny uvedomelý tvor by nemal byť majetkom iného takéhoto tvora.

Na stránke univerzity sa môžeme dočítať, že táto profesorka sa zaoberá aj viacerými ďalšími témami, ako napríklad feminizmus, homosexuálna teória, hororové filmy, práva zvierat a podobne.  

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakvy s obeťami COVID-19 vo Švédsku by mali byť označené

Rakvy s obeťami COVID-19 vo Švédsku by mali byť označené

Pohrebníctva vo Švédsku sa dohodli, že rakvy s obeťami ochorenia COVID-19 by mali byť označené špeciálnym symbolom, aby ich neotvárali. Panujú medzi nimi obavy, že takýto zosnulý môže byť stále nákazlivý. Oznámilo to združenie švédskych pohrebných ústavov, ktoré..