Botanická záhrada mala vyzývať ľudí, aby nevolili SaS

Richard Sulík (Zdroj: SITA)

Parlamentné voľby sú za dverami a kolorit tohto obdobia už zvyčajne dopĺňajú aj agitačné politické vyjadrenia tých, od ktorých by sme to nečakali. O ďalšom takomto kurióznom prípade informuje televízia TA3, podľa ktorej vyzývala botanická záhrada košickej univerzity na nevolenie SaS. Richard Sulík si myslí, že je to skutočne za čiarou.

Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v metropole východu s týmto vyhlásením údajne prišla počas tradičného školenia pre začínajúcich včelárov. Dôvodom malo byť to, že liberáli majú v programe reštrukturalizáciu Národného poľnohospodárskeho a potravinového centra.

Je to nehorázne klamstvo. Považujem za absurdnosť, aby Botanická záhrada UPJŠ, ktorá je financovaná z verejných zdrojov, verejne odporúčala ľuďom, aby nás nevolili. Toto je skutočne za čiarou,“ povedal pre novinárov líder SaS.

Strana tiež pripomína, že program liberálov v otázke pôdohospodárstva bol nezávislým inštitútom INESS vyhodnotený ako najlepší spomedzi ostatných konkurenčných strán.

Vzniknutú situáciu komentovala aj tímlíderka Slobody a Solidarity pre pôdohospodárstvo Jarmila Halgašová. Podľa jej mienky sa tento bod v programe strany nenachádza.

„Naopak, hovorí o tom záverečná správa Inštitútu pre pôdohospodársku politiku spadajúcu pod Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Program SaS navyše hovorí o zvýšení priamej podpory pre chovateľov včiel na úroveň porovnateľnú s okolitými členskými štátmi EÚ,“ uzatvára Halgašová.

— TOD

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...