Šírenie xenofóbie a rasizmu je neprijateľné, hovoria rektori. Študentom dávajú voľno, aby mohli ísť voliť

Ilustračný obrázok (Zdroj: facebook.com)

Deň pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami dostali študenti Univerzity Komenského (UK) v Bratislave a Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave rektorské voľno.

Agentúru SITA o tom informovala Martina Mášiková z Oddelenia pre vonkajšie vzťahy Rektorátu UK. Rektori oboch univerzít vo svojom vyhlásení nabádajú študentov aj členov akademických obcí k účasti na voľbách.

„Chceme poskytnúť našim študentkám a študentom čas na cestu domov,“ uviedli rektori univerzít. Voľno preto udelili poslucháčom denného štúdia na piatkové poobedie 28. februára.

Rektori poznamenávajú, že v posledný deň pred voľbami, by si ľudia mali nechať čas na úvahu a finálne rozhodnutie, komu dať svoj hlas v sobotu 29. februára.

Podľa rektorov sa zmeny dejú závratným tempom v rozvoji technológií, v ekonomike či vo vzdelávaní. Obrovskou výzvou je podľa nich aj klimatická kríza. „Budúcnosť sa mnohým spája s pocitmi neistoty. Je však neprijateľné, ak niekto túto neistotu premieňa na strach a rozširuje ho v podobe xenofóbie, rasizmu či nenávisti,“ vysvetlili.

Parlamentné voľby 2020 sa uskutočnia v sobotu 29. februára. Kandidovať bude celkovo 25 politických subjektov.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...