Homosexuál, ktorý je hrdý na svojho manžela. Aj to je jeden z favoritov boja o prezidentské kreslo v USA

Pete Buttigieg (Zdroj: SITA)

Pete Buttigieg, jeden z najvážnejších kandidátov na demokratickú nomináciu do novembrového súboja o post amerického prezidenta, v nedeľu reagoval na nedávne vyhlásenia známeho politického komentátora, že gej ako on by nemal byť prezidentom. Buttigieg verejne deklaruje, že je gej, pričom až doteraz s tým vo vysokej politike či v médiách nemal nikto problém, alebo aspoň svoje výhrady neprejavoval. To sa zmenilo v stredu, keď veľmi populárny konzervatívny rozhlasový komentátor Rush Limbaugh začal vyhlasovať, že Amerika by nemala mať prezidenta, ktorý je gej.

Vo svojom rozhlasovom programe, ktorý počúvajú milióny Američanov, sa Limbaugh pýtal, či chcú ľudia naozaj voliť človeka, ktorý “bozkáva svojho manžela na pódiu”.

Buttigieg na to v nedeľu reagoval s tým, že je na svojho manžela hrdý. “Nenechám sa poučovať o rodinných hodnotách od niekoho ako Rush Limbaugh, ani od kohokoľvek iného, kto podporuje Donalda Trumpa,” vyhlásil demokratický politik. Dodal, že hoci má svojho manžela veľmi rád, na pódiu sa s ním bozkávať nezvykne. “Väčšinou sa iba objímeme,” odkázal Limbaughovi.

Pete Buttigieg (vpravo) a jeho manžel Chasten Buttigieg (Zdroj: SITA)

Prekvapivé je, že prezident Trump, ktorý je inak veľkým fanúšikom Limbaugha, na túto “kauzu” zareagoval už vo štvrtok vyhlásením, že on by s voľbou človeka, ktorý sa otvorene hlási k svojej homosexualite, nemal žiadny problém. “Myslím si, že by boli niektorí, ktorí by zaňho nehlasovali, ale, ak mám byť úprimný, ja by som v takejto skupine nebol,” povedal Trump pre spravodajskú televíziu Fox News.

Na obranu Buttigiega sa postavil aj jeho rival v súboji o demokratickú nomináciu do prezidentských volieb, bývalý americký viceprezident Joe Biden. “Pete a ja sme súperi, ale je to človek, ktorý je veľmi čestný, veľmi odvážny a prenikavo inteligentný,” povedal o svojom rivalovi Biden.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Rakvy s obeťami COVID-19 vo Švédsku by mali byť označené

Rakvy s obeťami COVID-19 vo Švédsku by mali byť označené

Pohrebníctva vo Švédsku sa dohodli, že rakvy s obeťami ochorenia COVID-19 by mali byť označené špeciálnym symbolom, aby ich neotvárali. Panujú medzi nimi obavy, že takýto zosnulý môže byť stále nákazlivý. Oznámilo to združenie švédskych pohrebných ústavov, ktoré..