Dráma v Anaheime, hráč skolaboval počas zápasu

Hráči St. Louis Blues a Anaheim Ducks (Zdroj: SITA)

Strašidelná udalosť sa odohrala počas súboja medzi Anaheimom a St. Louis Blues. Obranca Blues Jay Bouwmeester skolaboval počas zápasu.

Počas prvej tretiny zavládla na striedačke ostí panika. Bouwmeesterovi potom ako dokončil striedanie prišlo nevoľno a odpadol na zem. Hosťujúci hráči okamžite privolali lekársku pomoc a hráča sa ihneď ujali.

Pre náhlu zdravotnú príhodu, ktorá postihla obrancu Blues Jaya Bouwmeestera, bol zápas odložený. Zápas sa odohrá v náhradnom termíne. Obranca Blues zamieril do nemocnice. Podľa prezidenta hokejových operácií a generálneho manažéra St. Louis Douga Armstronga Bouwmeestera postihla srdcová príhoda. Pri prevoze do nemocnice bol pri vedomí, je stabilizovaný a podstúpil v nemocnici ďalšie testy.

Bouwmeester je jedným z najskúsenejších obrancov v profilige. Vo svojej sedemnástej sezóne v NHL mal na konte 56 zápasov s bilanciou 1 gól a 8 asistencií a tiež 6 plusových bodov. Celkovo v kariére v NHL odohral 1241 zápasov. Vlani bol súčasťou tímu St. Louis, ktorý vybojoval Stanleyho pohár, v roku 2014 sa v ruskom Soči tešil s tímom Kanady zo zisku olympijského zlata. Dvakrát sa tešil z triumfu na MS aj na Svetovom pohári, vďaka čomu sa radí do prestížneho Triple Gold Clubu.

— Rastislav Harakaľ

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...