PRIESKUM Matovič potvrdzuje pozíciu lídra v opozícii

Igor Matovič (Zdroj: SITA/Marek Mrviš)

Parlamentné voľby by vyhral koaličný Smer-SD so ziskom 20,9 percent hlasov, v závese ako opozičný líder ostáva hnutie OĽaNO so ziskom 12,6 percenta.  

Vyplýva to z prieskumu agentúry Actly, ktorý bol zrealizovaný na objednávku RTVS. Prieskum agentúra realizovala formou osobných rozhovorov na vzorke 1 502 respondentov a prebiehal od 2. do 12. februára.

Tretia by bola strana ĽSNS so ziskom 12,4 percent hlasov. Nasleduje koalícia strán PS/Spoli s 8,3 percentami, Za ľudí so ziskom 7,8 percent a na šiestom mieste by bola strana Sme Rodina, ktorá získala 7,1 percenta. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH so ziskom 5,9 percent a SNS s rovnými 5 percentami.

SaS by ostala za bránou

Za bránami Národnej rady by sa ocitla SaS, ktorá by dostala 4,6 percenta hlasov. Nasleduje MKS s 3,8 percentami, Vlasť so ziskom 3,6 percent a Dobrá voľba, ktorá by dostala 3,5 percenta. Koaličný Most-Híd by oslovil len 2,6 percent voličov.

Nasledujú odídenci zo strany SaS Demokratická strana (0,6 percent), Socialisti.sk (0,5 percent) a viaceré strany (Hlas ľudu, Máme toho dosť, Slovenské hnutie obrody, Solidarita a 99 percent – občiansky hlas) by získalo po 0,1 percente hlasov.

K urnám by podľa prieskumu išlo 61 percent slovenských občanov s voličským oprávnením.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Poslancov čaká hlasovanie o Istanbulskom dohovore

Poslancov čaká hlasovanie o Istanbulskom dohovore

Parlament bude dnes o 10:00 hlasovať o návrhoch na skrátené legislatívne konanie k zavedeniu trinástych dôchodkov, k zvýšeniu rodinných prídavkov na deti o sto percent a k zrušeniu diaľničných známok pre autá do 3,5 tony. Minulý týždeň v..