Japonsko hlási prvé úmrtie v dôsledku koronavírusu

Zdravotníci zasahujúci pri šírení koronavírusu (Zdroj: SITA)

V Japonsku potvrdili prvé úmrtie v dôsledku nového koronavírusu. Minister zdravotníctva Kacunobu Kato vo štvrtok oznámil, že prvou obeťou v krajine je osemdesiatnička, ktorú od začiatku februára liečili v nemocnici pri Tokiu po tom, ako sa u nej objavili príznaky. Nákazu u nej potvrdili po tom, čo skonala.

Japonsko má 247 potvrdených prípadov nového ochorenia COVID-19, ktoré sa začalo šíriť v decembri z Číny. Medzi nimi je 218 osôb z výletnej lode, ktorá je v karanténe v Jokohame.

Celkovo si vírus vyžiadal viac ako 1 350 mŕtvych a vyše 60-tisíc nakazených po celom svete. Väčšina prípadov je z pevninskej Číny.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Iránci si volia parlament

Iránci si volia parlament

V Iráne sa v piatok konajú parlamentné voľby, ktoré favorizujú konzervatívcov. O kreslo v 290-člennom parlamente sa uchádza..