Salvini počas premiérovho prejavu bozkával kríž na ruženci

Matteo Salvini (Zdroj: SITA)

Taliansky minister vnútra Matteo Salvini v utorok v Senáte opakovane pobozkal kríž na ruženci. Stalo sa tak počas kľúčového prejavu premiéra Giuseppeho Conteho, ktorý oznámil svoju rezignáciu.

Nešlo pritom o prvý prípad, keď pravicový líder vytiahol ruženec na verejnosti. Avšak jeho utorkové gesto prišlo počas toho, ako Conte vo svojej reči k senátorom obvinil Salviniho z “náboženskej necitlivosti”, pretože používa “náboženské symboly pre politické účely”.

Salvini úder Contemu v neskoršom prejave k senátorom vrátil, keď vyhlásil: “Budem žiadať Madonu o ochranu tak dlho, ako budem žiť”.

– SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Trump je pripravený podpísať mierovú dohodu s Talibanom

Trump je pripravený podpísať mierovú dohodu s Talibanom

Americký prezident Donald Trump je pripravený podpísať mierovú dohodu s militantným hnutím Taliban v Afganistane, ak vydrží dočasné prímerie. Šéf Bieleho domu to vyhlásil pred svojou cestou do Indie. "Je čas prísť domov. Chcú prestať. Viete, bojovali veľmi..