Na výletnej lodi potvrdili ďalších 44 prípadov koronavírusu

Loď plavbou do Kambodže (Zdroj: SITA)

Na výletnej lodi, ktorá sa nachádza v karanténe v blízkosti Tokia, potvrdili ďalších 44 prípadov nákazy novým koronavírusom. Informovalo o tom vo štvrtok japonské ministerstvo zdravotníctva. Na lodi, kde sa stále nachádza vyše 3 500 pasažierov a členov posádky, tak zistili už 218 prípadov nákazy z celkovo 713 testovaných, odkedy sa plavidlo 3. februára vrátilo do prístavu v Jokohame.

Celkovo má Japonsko 247 potvrdených prípadov nového ochorenia COVID-19, ktoré sa začalo šíriť v decembri z Číny. Minister zdravotníctva Kacunobu Kato novinárom povedal, že piati z pacientov, ktorých poslali do nemocníc už skôr, majú ťažké príznaky a sú napojení na dýchacie prístroje alebo sú pod intenzívnym dohľadom.

Kato tiež oznámil, že vláda sa rozhodla povoliť pasažierom starším ako 80 rokov, aby loď na vlastnú žiadosť opustili, ak budú mať negatívne výsledky testov. Zvyšok karantény strávia na inom vyhradenom mieste. Minister dodal, že momentálne sa čaká na výsledky ďalších 200 testov.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...