Veľká cena Číny sa neuskutoční v aprílovom termíne, pre koronavírus ju odložili na neurčito

Ilustračný obrázok (Zdroj: SITA)

Veľkú cenu Číny prestížneho motoristického seriálu Formula 1, ktorá sa mala pôvodne uskutoční 19. apríla v Šanghaji, museli pre hrozbu nebezpečného koronavírusu odložiť. Promotér podujatia, spoločnosť Juss Sports Group, po diskusiách s vedením Čínskej federácie automobilového a motocyklového športu (CAMF) a Šanghajskou športovou správou požiadal predstaviteľov “kráľovnej motoršportu” o preloženie pretekov na neskorší termín. Presný dátum zatiaľ nie je známy. Informáciu priniesol oficiálny web F1.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) označila koronavírus za globálnu hrozbu a zástupcovia Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) aj F1 sa zhodli, že budú rešpektovať žiadosť čínskeho organizátora, aby chránili zdravie a bezpečnosť jazdcov, personálu jednotlivých tímov aj fanúšikov na tribúnach.

Formula 1 a FIA budú spoločne s promotérom, CAMF a miestnymi organizáciami pozorne monitorovať situáciu v regióne a budú sa snažiť nájsť nové termíny, v ktorých by sa preteky mohli uskutočniť. “Veľká cena Číny je veľmi dôležitou súčasťou kalendára F1 a fanúšikovia pri trati boli vždy fantastickí. Veríme, že preteky v Číne sa uskutočnia čo najskôr a všetkým obyvateľom krajiny prajeme v náročnom období len to najlepšie,” uvádza sa v stanovisku F1.

Nová formulová sezóna odštartuje 15. marca v austrálskom Melbourne a tohtoročný kalendár obsahuje až 22 zastávok. V ohrození môže byť aj VC Vietnamu, ktorá sa má premiérovo uskutočniť už 5. apríla v hlavnom meste Hanoj. Zatiaľ naposledy boli zrušené preteky v F1 v roku 2011. Veľká cena Bahrajnu sa vtedy nekonala pre politické nepokoje v krajine.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Volko skončil v Madride tretí a vylepšil národný rekord

Volko skončil v Madride tretí a vylepšil národný rekord

Slovenský šprintér Ján Volko skončil vo finále behu na 60 m na záverečnom siedmom mítingu prestížneho seriálu World Athletics Indoor Tour (WAIT) v Madride tretí, no časom 6,55 sekundy o dve stotinky zlepšil vlastný rekord SR z poľskej..

Už aj NHL trápi koronavírus

Už aj NHL trápi koronavírus

Smrteľná epidémia nielenže ohrozuje celý svet, ale pomaly začína ohrozovať aj najslávnejšiu hokejovú ligu sveta. Ligu..