LGBT ideológia neexistuje, tvrdí psychológ Kuruc z poradne pre sexuálne menšiny. Je to zlé aj ako vtip

Andrej Kuruc (Zdroj: facebook.com)

Po liberálnej poslankyni Natálii Blahovej, ktorá prednedávnom verejnú diskusiu obohatila myšlienkou, že pojem tradičná rodina je výmysel, existenciu nevyhovujúcich termínov popiera ďalšia verejne činná osoba. Je ním Andrej Kuruc z InPoradne určenej práve pre LGBT ľudí.

„Niečo také ako LGBT ideológia neexistuje…V podstate existujú LGBT ľudia, ktorí bojujú za svoje ľudské práva a zrovnoprávnenie… Takže nie je vôbec pravda, že sa šíri nejaká LGBT ideológia. Ľudia z tejto komunity ani len netušia, čo by to malo byť. Cieľom týchto tvrdení je jednoducho len šírenie nenávisti a nejakým spôsobom napádanie predstaviteľov a predstaviteliek komunity,“ rozhovoril sa psychológ v rozhovore pre Pravdu.

Odhliadnuc od povolania pána Kuruca, ktoré ho na zahmlievanie a popieranie v tomto smere predurčuje, skúsme sa jeho tvrdením riadne zaoberať.

Viete si predstaviť, ako by obstál človek, ktorý by vyslovil analógiu, že „niečo také ako nacionalistická ideológia neexistuje a v podstate existujú iba ľudia, ktorí majú radi svoju vlasť?“

Zrejme by sa stretol s odporom ľudí, ktorí by ho spochybňovali argumentami, že v istom bode zdravá láska k vlasti končí a nasleduje stav, v ktorom jedinec cez izolovanú prizmu národa posudzuje nie len celé okolie, ale aj svoje politické, ekonomické či sociálne postavenie a pretláča svoje záujmy.

Hranica nie je vždy zrejmá a ťažko určiť, kde ideológia (ktorá má v kontexte tejto debaty iba negatívne konotácie) začína, ale popierať jej existenciu, lebo sa vám to nehodí do „krámu“, je nonsens.

Takáto je pravda

LGBT ideológia skrátka existuje a presahuje lásku medzi dvoma ľuďmi rovnakého pohlavia. LGBT ideológia vychádza z exponovaných predstáv o ľudskej sexualite, prostredníctvom ktorej príslušníci menšín definujú svoj vlastný charakter či postavenie v spoločnosti a so zreteľom na to presadzujú svoje požiadavky.

LGBT ideológia je dnes v Amerike a Európe jednou z najviac dominantných a sympatizuje s ňou široké spektrum počnúc bežnými ľuďmi a nadnárodnými korporáciami či štátom končiac.

A v neposlednom rade, LGBT ideológia, tak ako iné početné politické ideológie v minulosti, rúca základy zdravého rozumu. Pokiaľ to však na vás pôsobí stále príliš abstraktne, presuňme sa ku konkrétnym príkladom.

Brave New World

V minulosti LGBT ideológia donútila Facebook ponúkať na výber 58 genderov.

Motivovala ľudí písať pre vplyvné weby adresované sexuálnym menšinám články s titulkami „Môžeme, prosím, konečne začať pripúšťať, že chceme indoktrinovať deti?“

Presadila experimentálnu „liečbu“, pri ktorých deťoch s psychickými problémami potlačujú pubertu.

Tiež vďaka nej vidíme Hannah Mounceyovú, bývalého (či stále súčasného?) muža, v radoch ženského austrálskeho hádzanárskeho tímu. 100-kilovú a 190 centimetrov vysokú obryňu deklasujúcu svoje súperky.

A takisto stojí za vysielaním drag queens do škôlok, ktoré učia ratolesti v predškolskom veku, že je úplne v poriadku obliekať sa na verejnosti ako „ľahká deva“ zo Slovnaftskej.

A ako čerešnička na torte, spolu s vedeckým pokrokom umožnila rodiť deti mužom.

Zoznam by každopádne mohol byť dlhší, ale na základnú ilustráciu postačí. Tak teda ako, pán Kuruc, žiadna pomýlená ideológia to nie je, iba číra láska a šľachetný boj za práva?

— Tomáš Dugovič

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

PS/Spolu je ohrozením liberálnej demokracie. A nie je to vtip

PS/Spolu je ohrozením liberálnej demokracie. A nie je to vtip

KOMENTÁR Slovensko stojí na križovatke dejín, z ktorej môže vzísť ako súčasť novej vlády aj koalícia strán, ktorá popiera mnohé z ťažko vybojovaných slobôd – PS/Spolu. Hoci sa môže laickému pozorovateľovi javiť ako vrcholový produkt liberálnej demokracie, v skutočnosti pre ňu..