VIDEO Chcú len škodiť? Progresívci neprišli na vlastné zhromaždenie, ktorým vytlačili kresťanských aktivistov okolo Kuffu

Straníci Progresívneho Slovenska (Zdroj: SITA)

Progresívci, ktorí chceli protestovať pred prezidentským palácom v Bratislave tesne pred ohláseným zhromaždením Slovenského dohovoru za rodinu (SDZR), na miesto konania svojho zhromaždenia ani neprišli. Kresťanskí aktivisti však svoju modlitbu za odmietnutie Istanbulskému dohovoru vopred preventívne presunuli na neďaleké Námestie Slobody. Spravili tak práve z toho dôvodu, aby predišli k stretom s progresívcami, pričom podľa slov organizátorov SDZR ich polícia varovala pred provokáciami radikálov.

Zdá sa, že progresívcom stačilo, že spred prezidentského paláca de facto vytlačili aktivistov z dohovoru za rodinu a na vlastné zhromaždenie neprišli.

Mesto ešte týždeň pred konaním oboch protestov informovalo, že „strana PS oznámila verejné zhromaždenie hodinu pred verejným zhromaždením Slovenského dohovoru za rodinu, ktoré bolo ohlásené (11.2.) od 12:00 do 15:00 s tým, že ich verejné zhromaždenie (PS) skončí 15 minút pred 12:00“.

O tom, či sa na avizované zhromaždenie progresívci aj skutočne dostavia sa chcel Denník S presvedčiť priamo. Na naše otázky však ich zástupcovia neodpovedali.

Hodžovo námestie v čase, kedy bolo na mieste ohlásené zhromaždenie strany Progresívne Slovensko.

Tak či onak, SDZR v záujme upokojenia situácie ustúpil progresívcom a zmenil miesto konania na Námestie Slobody. Dôvodom boli obavy z prípadných stretov medzi radikálmi, ktorí sa mali na protestoch údajne objaviť. 

Na podujatie kresťanských aktivistov proti Istanbulskému dohovoru prišli stovky ľudí. Progresívci, ktorí mali protestovať krátko pred SDZR, však na vyhradené miesto pred prezidentským palácom jednoducho neprišli.  

Protest Slovenského dohovoru za rodinu proti Istanbulskému dohovoru (Zdroj: T.Dugovič)

Protest dohovoru za rodinu proti takzvanému Istanbulskému dohovoru nakoniec neprišiel osobne podporiť známy kňaz Marián Kuffa, ktorý chcel poslúchnuť žiadosť nadriadeného biskupa. Hlavným dôvodom jeho neúčasti však bolo podľa Kuffu to, že akcia bola spolitizovaná. Kňaz vyzval ľudí, aby si namiesto straníckych tričiek priniesli na protest radšej ružence. 

„Pekne prosím všetkých, ktorým záleží na kresťanských hodnotách, aby prišli do Bratislavy. Ja neprídem len preto, že poslúcham svojho biskupa, ktorého si vážim a mám ho rád. Nebude to stretnutie politické, nemáme politické ciele. Bude to hodnotové stretnutie. Podľa možností nedávajte stranícke veci nad náboženské, doneste si namiesto rovnošiat a vlajok ružence,“ vyzval Kuffa s tým, že neprekáža, ak niekto príde so straníckymi symbolmi, ale tým podľa kňaza vyzdvihne straníckosť nad duchovno, čo by bola škoda.

— TOP

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...