Beblavý zverejnil HOAX. „Najpodlejší krok v celej kampani,“ zaznelo

Miroslav Beblavý (Zdroj: SITA/Denník S)

Líder strany Spolu Miroslav Beblavý vyhlásil, že Igor Matovič (OĽaNO) o ňom anonymne šíri klamstvá cez facebookovú stránku antiFICO. Je to HOAX, keďže Matovič túto stránku nespravuje. Ide o ďalší zásadný prešľap zo strany, ktorá pritom Denníku S odmieta odpovedať na otázky.

„Šíriť klamstvá o potenciálnych partneroch vo vláde je pod úroveň. Šíriť klamstvá o potenciálnych partneroch anonymne cez akože AntiFico stránku je pod úroveň a ešte aj zbabelé. Igor, prestaň s tým, kým je čas,“ vyhlásil na Facebooku Beblavý, čím reagoval na kritický príspevok o jeho osobe. V následnom komentári politik uviedol, že zmienená stránka patrí OĽaNO. Na to však neexistuje dôkaz.

„Miro Beblavý práve spáchal najpodlejší krok v celej kampani,“ reagoval Matovič s tým, že líder strany Spolu sa „ako správny BOJOVNÍK proti HOAXom rozhodol namieriť svoj hovnomet“ proti nemu. Ako však šéf OĽaNO pripomína, je všeobecne známe, že OĽaNO túto stránku nespravuje.

Miro Beblavý práve spáchal najpodlejší krok v celej kampani … a je mi to veľmi ľúto.Stránka antiFICO zverejnila…

Gepostet von Igor Matovic am Sonntag, 9. Februar 2020

„Miro, toto je mimoriadne nefér a podlé. Verím, že zbabelo svoj status nezmažeš a odpovieš mi na môj komentár pod ním,“ konštatoval Matovič a reakcia Beblavého na seba nenechala dlho čakať. Ten totižto svoj príspevok následne naozaj zmazal a Matovičovi sa ospravedlnil. „Ahoj, nechal som sa uniesť hnevom, kvôli útoku na moju rodinu. Beriem ťa za slovo, beriem späť,“ napísal Beblavý. Matovič mu však pripomenul, že nemohlo ísť iba o omyl a Beblavý o nepravdivosti svojho tvrdenia musel vedieť.

Chcú bojovať proti dezinformáciám a neodpovedajú na otázky

Nejde o prvý prípad, kedy politik strany Spolu dezinformoval. Ako Denník S informoval už v novembri, poslankyňa Spolu Simona Petrík vyhlásila, že nemá zmysel zakazovať reklamu na potraty, keďže podľa jej slov ju nikto nikdy nevidel. Ide však o dokázateľné klamstvo, resp. nepravdu.

Pripomeňme, že hovorkyňa strany Silvia Hudáčková pred niekoľkými týždňami s Denníkom S odmietla komunikovať s odôvodnením, že sme konšpirátori. „Aha, to ste vy, tí konšpirátori. Tak to ma nezaujíma,“ zaznelo z jej úst hneď po predstavení a skôr, ako náš redaktor stihol položiť otázku. Hovorkyňa sa takto vyjadrila napriek tomu, že o dezinformáciách na našom webe neexistuje dôkaz a Denník S sa obvineniam tohto druhu niekoľkokrát úspešne bránil.

Je to pritom koalícia strán PS/Spolu, ktorá navrhuje zriadiť nové ministerstvo, do pôsobnosti ktorého má spadať aj boj proti dezinformáciám.

— Peter Števkov

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Zavedenie trinástych dôchodkov prerokujú v zrýchlenom režime

Zavedenie trinástych dôchodkov prerokujú v zrýchlenom režime

Zavedenie trinástych dôchodkov parlament prerokuje v zrýchlenom režime už na aktuálnej schôdzi. Národná rada SR totiž schválila návrh vlády, aby sa poslanci návrhom novely zákona o sociálnom poistení zaoberali v skrátenom legislatívnom konaní. O osude tohto návrhu sa..