Ultraliberálov z bratislavských kaviarní by uzemnila! Hovorí Harabinova kampaň a je nám trápne aj za neho

Video strany Vlasť (Zdroj: Youtube)

KOMENTÁR. Súčasná predvolebná kampaň sa môže popýšiť prvenstvami a kuriozitami ako žiadna iná. Bývalý sudca najvyššieho súdu Štefan Harabin sa napríklad s novým predvolebným príspevkom zrejme rozhodol všetkých tromfnúť a nasmeroval si to nielen na dno súčasnej predvolebnej kampane, ale priamo do Mariánskej priekopy.

V čase, keď sa nám začína situácia pred voľbami vyostrovať a objavili sa aj prvé známky násilností (míting ĽSNS v Trnave) medzi progresívcami a kotlebovcami, prichádza na scénu nový Harabinov príspevok aj s videom.

Už len názov videa „Naša v Rusku študovaná sedmička urobí s ultraliberálnymi trasorítkami poriadok raz-dva,“ je bolestivý nielen pre liberálov. Avšak z iných dôvodov, ako by si pán Harabin asi želal.

Post scriptum príspevku obsahuje nasledovné slová: „Ako môžete vidieť vo videu, tých ultraliberálnych povaľačov a mudrlantov z bratislavských kaviarní by s prehľadom uzemnila aj naša odborníčka na zahraničnú politiku, ktorú vyštudovala v Rusku a sedmička na kandidátke strany VLASŤ.“

Takže, ultraliberálne trasorítky, choďte radšej z cesty, ako vám radí Harabin, pretože ich sedmička vám nič nedaruje, hovorí odkaz Harabinovho videa. Paradoxom je, že to nebolo tak dávno, keď alternatíva obviňovala progresívcov a liberálov z rozdúchavania násilia na mítingoch kotlebovcov.

Súvisiaci článok:

Dôchodca mal harabinovcom požičať 100-tisíc eur, on o tom však nevedel

Poukazovalo sa aj na nový slogan koalície strán PS/Spolu, ktorý bol interpretovaný ako vyvolávač násilia proti ĽSNS. Ako podotkol spisovateľ Jozef Banáš, keby s touto výzvou prišlo ĽSNS, zrejme by sme počúvali o vyvolávaní násilia zo strany kotlebovcov ešte celé týždne.

Nič sa nedeje, prosím rozíďte sa

Ako sa však teraz zachová alternatíva, keď s podobnou výzvou prichádza Harabin (a strana Vlasť)? Ak by Truban s Beblavým zdieľali video o uzemňovaní kotlebovcov či konzervatívcov, alebo keby sme si prečítali Kiskov príspevok o tom, ako majú ísť ‚národniarske trasorítky z cesty, pretože im Remišová nič nedaruje‘, dočkali by sme sa zrejme ešte väčšieho kriku ako teraz.

Aby sme nezabudli na ďalší podstatný ‚argument‘, inzercie strany Vlasť: Harabinova sedmička študovala v Rusku. Bohužiaľ, v tejto podobe táto informácia motivuje človeka akurát tak k tomu, aby sa odučil ruský jazyk.

— Juraj Orolín

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...