Spred parlamentu vraj odfúklo slovenskú vlajku. Matovič vycítil priestor na prízemný osobný útok

Igor Matovič (Zdroj: SITA)

KOMENTÁR Igora Matoviča zvyknú parlamentní rivali označovať za politika deštrukcie a chaosu. Osobne s tým nesúhlasím. Ale dnes sa ma o oprávnenosti nálepky pokúsil presvedčiť práve on sám, hoci zdanlivou banalitou, no dokonale demaskujúcou jeho mentálnu výbavu.

UPRESNENIE: Igor Matovič sa mýlil a vlajka bola podľa našej domnienky skutočne stiahnutá preventívne. Relevancia komentára je však nedotknutá.

Pokiaľ vám unikol kontext, iba priblížim, že vplyvom dnešného počasia nelietali len konáre, návesy kamiónov či smetné nádoby, ale aj naše štátne symboly.

Zo stožiara spred budovy NR SR totiž zmizla štátna vlajka (alebo bola preventívne stiahnutá?) a istá časť populácie tak vo svojej bubline narazila na správu dňa. Lebo ako inak, nie je nič vtipnejšie, ako keď sa symbol našej štátnosti váľa niekde v blate alebo visí roztrhaný na konári, všakže?

Prečo to píšem? Je totiž potrebné si uvedomiť, že v prípade vlajky nejde len o kus handry, ale azda ten najvyšší zjednocovací znak, ktorý by mal presahovať všetky naše spory, odrážať ducha národa a požívať bazálnu ceremoniálnu úctu.

Súvisiaci článok:

Keď sa v parlamente z bezpečnostných dôvodov kontrolovali listy, Matovič zvonil na poplach. Dnes zavádza „zdravotnú políciu“

Nemám síce rád prílišnú fetišizáciu symbolov, ale na druhej strane by som rád žil v dimenzii, kde odfúknutie vlajky prinajmenšom nevyvoláva radosť a neotvára priestor na osobné útoky medzi politikmi.

Zdroj: SITA

Žijem ale na Slovensku s Igorom Matovičom, a tak som svedkom ďalšieho príspevku, ktorý je vskutku veľavravnou vizitkou súčasnej politickej kultúry: „Danuškovi odfúklo vlajočku…bude plakať do vankúšika,“ píše. Tu niekde by mohol text skončiť, ale predsa mám tri otázky.

Uvedomuje si autor tejto hlbokej myšlienky, že aj napriek tomu, kto bol iniciátor nápadu, zmizla vlajka spred budovy reprezentujúcej celé Slovensko? Máme si takto predstavovať vzťah ašpiranta na premiérske kreslo ku štátnym symbolom? Čo tak namiesto výsmechu prísť a vlajku znovu vyvesiť, ak ju podľa Matoviča odfúklo?

Keď bude politik so svojou družinou najbližšie filozofovať o náraste extrémizmu a hľadať príčiny, dajte mu prosím tip na jednu z nich.

Danuškovi odfúklo vlajočku … bude pakat do vankúšika😢

Gepostet von Igor Matovic am Dienstag, 4. Februar 2020

— Tomáš Dugovič

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...