Priznanie alebo preklep? Toto Denník N získal z laptopu Kočnera, píše samotné médium

Marian Kočner (Zdroj: SITA)

KOMENTÁR Zaistená komunikácia a ostatné dáta Mariana Kočnera sú už niekoľko mesiacov studnicou kompromitujúcich materiálov na rôznych verejných činiteľov. Rovnako staré sú však aj obavy z toho, či nie sú tieto informácie účelovo zneužívané. Tieto podozrenia po dnešku dozaista nevyvrátil Denník N, práve naopak. Vo svojom článku sa totiž otvorene priznal, že má k dispozícii Kočnerov laptop.

Pozoruhodná informácia sa objavila v článku mapujúcom vzťah odsúdeného podnikateľa Ladislava Bašternáka a exministrov vnútra Róberta Kaliňáka a financií, Jána Počiatka. Dnes zverejnený text preukazuje, že menovaní páni mali k sebe bližšie, ako boli v minulosti ochotní priznať.

Už pred rokmi sa napríklad povrávalo o tom, že Kaliňák sa zúčastnil dokonca aj Bašternákovej svadby, ktorá sa uskutočnila v roku 2012. Bývalý minister vnútra však túto skutočnosť nikdy nepriznal. Po dnešku mu ale iná možnosť neostane. Na záberoch z Bašternákovho sobáša sa totiž nachádza nielen on, ale aj jeho niekdajší kolega z rezortu financií Ján Počiatek.

Viac ako potvrdené domnienky o stykoch tejto trojice ale púta pozornosť aj čosi iné, čo presahuje rámec doterajších kontroverzných únikov z vyšetrovania Kočnerových káuz. Denník N totiž v dnešnom texte o usvedčujúcich záberoch napísal okrem iného aj toto:

Súvisiaci článok:

NAKA obvinila v prípade vratiek DPH štyroch ľudí. Je medzi nimi aj Bašternák

„O hĺbke vzťahu Kaliňáka a jeho najbližších známych však svedčia fotografie, ktoré našiel Denník N v laptope Mariana Kočnera. Ten mu po jeho zadržaní pre kauzu zmenky zaistila polícia a dáta sú súčasťou vyšetrovacieho spisu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.“

Či ide o preklep alebo naopak priznanie, že niektorí slovenskí novinári disponujú v predvolebnom období zlatou baňou nevyčísliteľnej hodnoty, ktorá by mala ležať v policajnom sklade dôkazov či u IT technikov, nevedno.

Podozrenia o selektívnom zverejňovaní získaného materiálu sú však po dnešku opäť o poznanie väčšie.

Navyše, spomeňme si na slová Borisa Kollára, ktorý nevylúčil, že si Zsuzsová pri telefonátoch nahrávala aj jeho a tiež môže časom padnúť za obeť, už intímnou komunikáciou zdiskreditovaného Danka či slová poslanca OĽaNO Jána Marosza, ktorý v diskusnej relácii svojho času povedal, že novinári púšťajú informácie z Threemy postupne z toho dôvodu, aby „to gradovalo k voľbám.“

— Tomáš Dugovič

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...