Albánsko zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 4,9

Situácia po albánskom zemetrasení (Zdroj: SITA)

Albánsko v utorok zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 4,9. Otrasy udreli o 21:15 a mali epicentrum 34 kilometrov severozápadne od Tirany, pričom vychádzali z hĺbky sedem kilometrov.

Informovalo o tom albánske ministerstvo obrany, ktoré sa odvolávalo na dáta tamojšieho Inštitútu geovied, energetiky, vody a životného prostredia. Európske stredomorské seizmologické centrum stanovilo magnitúdo zemetrasenia na 5.

V Tirane pre otrasy ľudia povybiehali zo svojich domovov do ulíc. Podľa predbežných správ si zemetrasenie nevyžiadalo obete ani škody.

Po zemetrasení nasledovalo niekoľko miernejších otrasov, ktoré sú súčasťou seizmickej aktivity po novembrovom zemetrasení s magnitúdom 6,4. To si vyžiadalo 51 mŕtvych a približne 15-tisíc ľudí pripravilo o strechu nad hlavou.

Európska únia naplánovala na 17. februára konferenciu darcov, ktorej cieľom je získať peniaze na úsilie o obnovu po zemetrasení v Albánsku.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...