Danko plánoval so Zsuzsovou stretnutie. Médiám nehovoril pravdu

Andrej Danko (Zdroj: SITA)

Predseda Národnej rady Andrej Danko nemal o svojich kontaktoch so Zsuzsovou hovoriť pravdu. Redakcia Aktuality.sk získala nahrávky telefonátov, na ktorých predseda SNS plánuje s obžalovanou z objednávky vraždy Jána Kuciaka stretnutie.

Nahrávky telefonických rozhovorov medzi Andrejom Dankom a Alenou Zsuzsovou redakcii poskytla medzinárodná sieť investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP).

Minulý rok sa predseda Národnej rady pre médiá ešte vyjadroval, že sa navzájom nepoznajú. Po zverejnení nových dôkazov, nahrávok, sa k veci vyjadril jeho hovorca Tomáš Kostelník. „To, či sa stal terčom záujmu predmetných osôb musia overiť orgány činné v trestnom konaní. Oficiálne nemá vedomosť o Vami uvádzaných súvislostiach a doteraz ho nik k predmetnej veci nekontaktoval,” skonštatoval Kostelník.

Bližšie sa ale k telefonátom vyjadrovať nebudú. Podľa redaktora Aktualít mal ako dôvod uviesť aj to, že je 33 dní do volieb.

V rozhovoroch si vykajú. Rozhovory sú ale veľmi neformálne občas zachádzajú až do výrokov hraničiacich s flirtovaním. „Tak vás bozkávam všade a nekonečne sa teším,“ povedal napríklad predseda.

Napriek tomu, že Andrej Danko kontakt s obžalovanou v minulosti poprel, existujú aj tvrdenia o tom, že sa navzájom poznali. Vo svojej výpovedi pred súdom to uviedol Zoltán Andruskó a tiež sa to dá vyčítať z konverzácií medzi Kočnerom a Zsuzsovou z aplikácie Threema.

Pár dní po upovedomení verejnosti o zavraždení mladého novinára a jeho snúbenice, 4.marca 2018, písal Kočner Alene Zsuzsovej: „Skús kontaktnúť Andreja, že či idú ďalej alebo budú nové voľby.“

V auguste minulého roka ale túto známosť vyvrátil. „Podobne, s nikým z nich – či s Petrom Tóthom, Zoltánom Andruskóm alebo Alenou Zsuzsovou – si netykám, dotyčných ani nepoznám,“ reagoval vtedy na zverejnené informácie predseda SNS. Novinárom v jednej z odpovedí tiež povedal: „Meno Zsuzsová mi nič nehovorí, nikdy sme sa nestretli.“

— VDA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...