Maďarská vláda zvoní na poplach, minister poukazuje na plány Sorosových univerzít

George Soros (Zdroj: SITA)

Maďarský minister diplomacie a vzťahov s verejnosťou Zoltán Kovács poukazuje vo svojom blogu na posledné plány finančníka Georga Sorosa. Ten vo svojom prejave vo švajčiarskom meste Davos hovoril o vytvorení siete univerzít. Podľa Kovácsa pôjde o vzdelávaciu sieť, ktorá bude pretláčať Sorosovu agendu, a teda otvorené hranice a globalizmus.  

Finančník George Soros, známy podporou otvorených hraníc a globalizmu prichádza s novým plánom. Vo švajčiarskom meste Davos ohlásil svoj zámer vybudovať sieť univerzít, ktoré budú mať za úlohu chrliť absolventov podporujúcich otvorenú spoločnosť. Tak to aspoň vidia v Maďarsku.

„Podľa Sorosa nastal čas, aby Nadácia otvorenej spoločnosti, nástroj, cez ktorý financuje množstvo aktivít na pretláčanie svojej ideologicko-motivovanej politickej agendy, stavala na jeho predošlých snahách a vytvorila ‚novú a inovatívnu vzdelávaciu sieť, ktorú svet naozaj potrebuje‘,“ komentoval situáciu na svojom blogu Zoltán Kovács.

Kovács je maďarský minister pre vzťahy s verejnosťou a diplomaciu, ktorý je súčasťou Orbánovho vládneho kabinetu.

Niečo skutočne ‚potrebné’

Plánovanú univerzitnú sieť, do ktorej chce Soros investovať 1 miliardu dolárov, sarkasticky označuje ako niečo, čo svet skutočne potrebuje a dodáva, že podobne určite rozmýšľajú aj desiatky miliónov voličov po celom svete.  

„Ako sme už v minulosti poukázali, medzinárodné médiá a podporovatelia globalizmu označujú pána Sorosa za filantropa venujúceho sa charitatívnej činnosti,“ hovorí ďalej Kovács a dodáva, že na odhalenie jeho skutočných zámerov stačí počúvať Sorosove vlastné vyjadrenia.

V tých sa má Soros priamo hovoriť, že jeho snahou je pretláčanie agendy otvorených hraníc, resp. otvorenej spoločnosti.

Čo vyhlásil Soros v Davose

George Soros vo svojom prejave skutočne ohlásil plán investovať miliardu dolárov do novej Siete univerzít otvorenej spoločnosti. Ich úlohou má podľa jeho slov byť boj s eróziou občianskej spoločnosti a boj proti rastu autoritárstva, píše Telegraph.

Projekt univerzít (OSUN) považuje Soros za najväčší projekt jeho života. Do tejto platformy sa budú môcť pridať už existujúce univerzity po celom svete.

OSUN sa tiež bude snažiť zamerať sa na tie populácie, ktoré „potrebujú vysokokvalitné vzdelanie a ktoré sú zanedbávané“, ako napríklad trestanci, utečenci, Rómovia, a iné podobné skupiny.

Soros tiež vyjadril ľútosť, že najväčšie sily sveta – Čína, Rusko a Spojené štáty, sú „v rukách potenciálnych, alebo skutočných diktátorov“. Za najväčší a najdesivejší krok späť zase označil rast nacionalizmu v Indii.

Krajina je známa odporom

Maďarsko je strediskom viacerých zákonov a aktivít, ktoré sú namierené proti jeho rodákovi Georgovi Sorosovi, ale aj proti ďalším zahraničným mimovládnym organizáciám.

Napríklad, v roku 2017 prešiel v krajine zákon, podľa ktorého sa mimovládne organizácie, ktoré dostávajú zo zahraničia viac ako 24-tisíc eur ročne, musia registrovať ako podporované zo zahraničia“.

Taktiež musia uvádzať svojich finančných darcov, ale len v prípade, že danej organizácii darovali viac ako 1 650 eur.  

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

USA odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie

USA odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie

Spojené štáty odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie, ktoré sa malo uskutočniť v polovici marca v Las Vegas. Dôvodom je šírenie nového koronavírusu, informoval v piatok zástupca Trumpovej administratívy. Americký prezident Donald Trump pozval zástupcov 10-členného Združenia národov..