Kočnera sa po vražde Kuciaka zľakol aj bývalý zať

Marian Kočner (Zdroj: SITA)

Bývalý manžel dcéry Mariana Kočnera dával po vražde Jána Kuciaka od kontroverzného slovenského podnikateľa ruky preč. Vyplýva to z komunikácie medzi Kočnerom a Alenou Zsuzsovou, informuje portál Aktuality.sk.

Maltský právnik Chrstian Ellul si v roku 2011 vzal za manželku Kočnerovu dcéru Karolínu. Síce sa o dva roky neskôr rozviedli, biznis spolu s bývalým zaťom však riešil Kočner aj naďalej.

Predpokladá sa, Ellul mohol Kočnerovi pomáhať s praním špinavých peňazí. Všetko sa však zmenilo po vražde Kuciaka a Kušnírovej.

Nechce s ním už nič mať

Zmena nastala už pár dní po tom, čo ohavný zločin otriasol Slovenskom. Ellul pravdepodobne z obáv zo straty klientov, ako aj pokazenia povesti, prerušil s Kočnerom vzťahy.

„Len mi povedal, že s okamžitou platnosťou ruší všetky firmy a nechce so mnou už nikdy nič mať. A to je k…a veľký problém,“ píše Kočner Zsuzsovej 1. marca 2018.

Právnik sa zrejme bál, že mu Kočnerova medializácia uškodí. Aj keď sa v tak skoro po vražde ešte nepísalo o možnosti, že by si ju Kočner objednal, verejne boli známe jeho vyhrážky nebohému novinárovi.

Spája ich podozrivý holding

Christiana Ellula a Mariana Kočnera majetkovo spája investičný holding IIHL. V tomto holdingu dokonca figuroval aj sám Kočner. O ich prepojení písal aj nebohý Ján Kuciak v roku 2017.

Holding mali v roku 2016 rozpustiť, spolupracovali však aj naďalej.

V súčasnosti sa Ellul súdi s viacerými osobami, ktoré ho spájali s Kočnerom. Syn zavraždenej maltskej novinárky Matthew Galiz ho označil za Kočnerovu spojku a obvinil ho, že mu na Malte pomáhal s praním špinavých peňazí.

Rovnako sa súdi aj s Caroline Muscatovou, ktorá písala články o jeho prepojení s Kočnerom.

— Juraj Orolín

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...