Do Auschwitzu zavítala delegácia moslimských lídrov

Osvienčim (Zdroj: SITA)

Bývalý koncentračný tábor Auschwitz v Poľsku vo štvrtok navštívila delegácia vysokopostavených moslimských lídrov. Organizátori hovoria o dosiaľ najvýznamnejšej moslimskej delegácii v bývalom nacistickom tábore.

Návštevu viedol generálny tajomník Svetovej ligy moslimov (MWL) Muhammad bin Abdul Karím al-Issá spolu s výkonným riaditeľom Amerického židovského výboru (AJC) Davidom Harrisom.

ACJ v stanovisku uviedol, že al-Issá, ktorý sídli v Mekke v Saudskej Arábii, prišiel aj s delegáciou 62 moslimov z 28 krajín na rôznych kontinentoch, medzi ktorými bolo 25 prominentných náboženských lídrov. Návštevu označila organizácia za “prelomovú”. Delegácia ACJ zahŕňala členov tejto organizácie, medzi nimi aj niektoré deti ľudí, ktorí prežili holokaust. Návšteva sa uskutočnila pri príležitosti 75. výročia oslobodenia Auschwitzu.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

USA odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie

USA odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie

Spojené štáty odložili stretnutie lídrov krajín juhovýchodnej Ázie, ktoré sa malo uskutočniť v polovici marca v Las Vegas. Dôvodom je šírenie nového koronavírusu, informoval v piatok zástupca Trumpovej administratívy. Americký prezident Donald Trump pozval zástupcov 10-členného Združenia národov..