Boj proti klimatickým zmenám sa môže stať otázkou prežitia, myslí si Merkelová

Angela Merkelová (Zdroj: SITA)

Boj proti klimatickým zmenám sa môže stať otázkou prežitia, vyhlásila vo štvrtok na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose nemecká kancelárka Angela Merkelová. Vo svojom prejave sa snažila pôsobiť zmierlivo na všetky strany, keď hovorila napríklad o tom, že tí, ktorí popierajú klimatické zmeny, a tí, ktorí túto otázku považujú za najvyššiu prioritu, by mali spolu dokázať diskutovať.

Snahu ekologických aktivistov prinútiť vlády k razantnejším krokom v boji proti klimatickým zmenám nazvala “netrpezlivosťou mládeže“, na druhej strane však vyzvala politikov, aby túto snahu “prijímali pozitívne a konštruktívne“.

To, či dokážeme splniť ciele Parížskej dohody, by sa mohlo stať otázkou prežitia,” vyhlásila nemecká kancelárka v Davose. Ľudstvo podľa nej čaká “transformácia gigantických historických rozmerov”. “Tie zmeny v zásade znamenajú, že v priebehu najbližších tridsiatich rokov musíme opustiť celý spôsob nášho fungovania a života, na aký sme si zvykli počas priemyselnej éry,” povedala Merkelová.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Tesco sa sťahuje z čínskeho trhu

Tesco sa sťahuje z čínskeho trhu

Britský maloobchodný reťazec Tesco odchádza z Číny. Svoj 20-percentný podiel v spoločnom podniku Gain Land predáva čínskemu partnerovi China Resources Holdings za 275 mil. GBP. Spoločný podnik Tesco vytvoril v roku 2014, ako súčasť postupného utlmovania aktivít v..