Zuzana Čaputová prijme demisiu ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa

Zuzana Čaputová (Zdroj: SITA)

Prezidentka Zuzana Čaputová príjme demisiu ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd). Agentúru SITA o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Sólymos dnes oznámil svoju demisiu potom, ako ho v stredu 22. januára zatkla polícia. V ázijskej reštaurácii v stredu po piatej popoludní totiž páchal výtržnosti. Minister svoje správanie oľutoval a sľúbil, že uhradí všetky škody.

Prezidentka je na návšteve Izraela. Je v kontakte s premiérom. Demisiu ministra prijme. O tom, koho poverí riadením rezortu, bude informovať na budúci týždeň,” napísal Strižinec.

O incidente v reštaurácii informoval vo štvrtok agentúru SITA hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff. „Po príchode hliadka dvoch mužov – L.S. a Z.S. obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na policajné oddelenie. Poškodením sklenenej výplne dverí bola spôsobená škoda vo výške približne tisíc eur a zároveň bol jeden zamestnanec reštaurácie prevezený k ošetreniu do jednej z bratislavských nemocníc. Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva a vo veci trestného činu poškodzovania cudzej veci. Po vykonaní potrebných úkonov boli obaja muži prepustení,” povedal Szeiff.

Zažívam veľmi ťažké obdobie vo svojom rodinnom živote. V tejto zložitej a vypätej emočnej situácii som sa zachoval zle a pre mňa osobne nezvyčajne. Som jednoducho človek a zlyhal som. Majiteľom reštaurácie sa ospravedlňujem a všetky škody, ktoré som spôsobil, uhradím. Ospravedlňujem sa každému, koho sa moje včerajšie správanie právom dotklo. Ospravedlňujem sa svojej rodine, kolegom na ministerstve, spolustraníkom aj verejnosti. Som pripravený niesť za svoje včerajšie zlyhanie zodpovednosť. Je mi ľúto, že moja štvorročná tvrdá práca je ukončená jedným chybným krokom. Dnes podávam demisiu,” povedal vo štvrtok vo svojom tlačovom vyhlásení László Sólymos.

Sólymos bol ministrom životného prostredia od roku 2016. Počas svojho úradovania sa venoval najmä zmenám v oblasti odpadového hospodárstva, ochrany ovzdušia, ochrany prírody a podzemných vôd. Legislatívne zmeny presadil aj v oblasti ochrany pôvodných rastlinných a živočíšnych druhov na Slovensku.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...