20-tisícové odmeny za necelý rok? Aj to navrhol Vallov magistrát členom predstavenstva mestskej firmy

Matúš Vallo (Zdroj: SITA)

Bratislavské Noviny informujú, že bratislavský magistrát navrhol trom členom predstavenstva mestskej spoločnosti Metro Bratislava a. s. odmeny vo výške okolo 20-tisíc eur. Hlavné mesto sa bráni tým, že na rozdiel od minulosti Metro dnes vykonáva reálnu činnosť a členovia predstavenstva dostávajú za svoju prácu mesačne len 400 eur, zatiaľ čo ich kolegovia z iných mestských podnikov dostávajú niekoľkonásobne viac.

Podľa návrhu uznesenia pre zasadnutie valného zhromaždenia spoločnosti METRO Bratislava a. s., ktorým disponujú Bratislavské Noviny, mali vysoké odmeny dostať traja členovia predstavenstva. Všetci sa pritom dostali do funkcií počas minulého roka. Jedným z nich je Drahan Petrovič, poslanec Teamu Vallo v bratislavskej mestskej časti Petržalka.

Petrovič mal podľa návrhu dostať ročnú odmenu vo výške 20 900 eur. Odmeny 18 900 eur mali zhodne dostať Albín Mráz a Boris Tahy. Dôvodom má byť to, že sa „spoločnosti Metro podarilo po vzájomných rokovaniach zrušiť za odplatu 50-tisíc eur nevýhodné zmluvy so spoločnosťou AHOJ DEVELOPMENT…, čím zabránili faktickej strate práva spoločnosti nakladať so svojím nehnuteľným majetkom v hodnote 2,5 -3,5 milióna eur“.

Štvrtému členovi predstavenstva Viktorovi Veselovskému, neboli navrhnuté žiadne odmeny, pretože by mu nemohli byť ani vyplatené pre rozpor so zákonom. Veselovský pracuje na odbore projektov železničnej infraštruktúry, verejnej osobnej dopravy a integrovanej dopravy na ministerstve dopravy.

Magistrát informáciu o navrhovaných odmenách potvrdil s tým, že situácia v spoločnosti Metro je odlišná od iných mestských podnikov. Magistrát argumentuje tým, že jediný príjem všetkých členov predstavenstva je mesačná odmena vo výške 400 eur.

V ostatných mestských podnikoch, v ktorých sú členovia predstavenstva, zodpovední zároveň aj za chod jednotlivých úsekov podniku, poberajú podľa vyjadrenia hovorcu magistrátu Petra Bublu niekoľkonásobne vyššie mesačné odmeny. Odmeny mali podľa mesta zohľadňovať tento rozdiel. Keďže ide len o návrh, odmeny zatiaľ schválené ani vyplatené neboli.

Podľa bratislavského magistrátu spoločnosť Metro na rozdiel od minulosti vykonáva v súčasnosti reálnu činnosť a navrhnutá odmena má preto zodpovedať skutočne odvedenej práci.

Radnica hlavného mesta dodáva, že Petrovič a Mráz sú v predstavenstve spoločnosti Metro nominovaní magistrátom, ale dvaja ďalší členovia, Veselovský a Tahy, sú nominantmi rezortu dopravy a odmeny neboli navrhnuté len pre nominantov mesta.

— TOP

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...