Čo pred políciou ukrýval Kočner v aute?

Marian Kočner (Zdroj: SITA)

V aute Mariana Kočnera, ktoré polícii odovzdal Peter Tóth, sa našlo množstvo zaujímavých predmetov – od luxusných výrobkov a oblečenia, cez dokumenty a listiny súvisiace s rôznymi kauzami. Dokumenty sa týkali aj podozrení, o ktorých písal zavraždený novinár Ján Kuciak, informujú Aktuality.sk.

Luxusné obleky, diamanty, perly, či rôzne dokumenty a listiny. To všetko a ešte viac ukrývalo auto Mariana Kočnera, ktorý je v súčasnosti okrem iného obžalovaný v prípade vraždy Jána Kuciaka. Automobil značky Kia Rio odovzdal polícii exsiskár Peter Tóth, píše portál Aktuality.

Na zadných sedadlách automobilu boli nájdené okrem luxusného ošatenia aj perly, vrecko s diamantami a iPhone v špeciálnej edícii Betley. Práve v tomto telefóne mala byť zálohovaná komunikácia z aplikácie Threema.

Papiere ku kauzám

Ešte viac zaujímavé ako prepychové predmety sú však rôzne listiny a dokumenty, ktoré otvárajú nový pohľad do Kočnerovho sveta. Boli to napríklad všetky dôležité dokumenty ku kauze Technopol, pri ktorej prišlo k nepriateľskému prevzatiu majetku spoločnosti Technopol Servis.

Kočnera s kauzou Technopol spájal aj nebohý Ján Kuciak, aj keď Kočner dlhodobo popieral, že by mal s vytunelovaním Technopolu niečo spoločné. Ďalšie listiny sa zase týkali kauzy Maják nádeje. V kauze Maják nádeje mal medzi dôležité postavy patriť aj Pavol Rusko, ktorého zmenky sa tiež našli medzi listinami v aute.

Kuciakove podozrenia potvrdené

Ján Kuciak tiež písal o spojení spoločnosti Midas Investments s Kočnerom, ten to však popieral. V aute sa však našlo mnoho dokumentov, napríklad plné moci, aby mohol Kočner za spoločnosť konať či vystupovať v jej mene.

V Kočnerovom vlastníctve sa tiež nachádzali zakladajúce listiny spoločnosti alebo dokumenty o tom, kto je vlastníkom jej akcií. Oficiálne však spoločnosť založil Kočnerov známy Emil Sisak.

Ďalšiu zaujímavosť tvoria podpisové hárky k politickej strane Cieľ, ktorú chcel Kočner spolu s Tóthom v minulosti založiť. To sa im však nepodarilo, keďže značná časť podpisov z hárkov bola falošná alebo informácie o podpísaných osobách nesedeli s realitou.

Prokuratúra a kamera

V zbierke papierov sa nachádzali aj dokumenty od polície a prokuratúry, ako sa však k nemu dostali až z Úradu boja proti korupcii, nevedno. V prípade dokumentu z prokuratúry sa malo jednať o udanie na samotného Kočnera, pričom on vlastnil jeho kópiu.

V neposlednom rade zaujme aj kamera, na ktorú sa pravdepodobne v minulosti natočila schôdzka Dobroslava Trnku, bývalého generálneho prokurátora, a bývalého ministra financií Jána Počiatka. Na zázname z ich schôdze sa muži dohadujú, aby Trnka podržal Počiatka v spore s firmou Tipos.

— JOR

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Slovenská pošta pozastavuje prijímanie zásielok určených do Talianska

Slovenská pošta pozastavuje prijímanie zásielok určených do Talianska

Talianska pošta pre pretrvávajúce šírenie koronavírusu a v záujme bezpečnosti s okamžitou platnosťou pozastavila doručovanie do rizikových obcí a oblastí v Taliansku. Preto Slovenská pošta, rovnako ako aj iné poštové podniky sveta, pristúpila k pozastaveniu prijímania zásielok, ktoré..