Putin oznámil zloženie novej vlády, kľúčoví ministri si zachovali posty

Vladimir Putin (Zdroj: SITA)

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil v utorok prostredníctvom prezidentského dekrétu kompletné zloženie novej ruskej vlády. Tá doterajšia, vedená dlhoročným premiérom Dmitrijom Medvedevom, podala demisiu minulý týždeň po tom, ako Putin ohlásil rozsiahle zmeny ruskej ústavy, ktorých súčasťou bude zmena kompetencií jednotlivých zložiek v štáte.

Za premiéra novej vlády Putin už minulý týždeň vybral doterajšieho šéfa Federálnej daňovej služby Michaila Mišustina, až v utorok však oznámil jej kompletné zloženie.

Vicepremiérom bude po novom doterajší Putinov ekonomický poradca Andrej Belousov. Z pozície vicepremiéra naopak odchádza Anton Siluanov, ktorý však naďalej zostane na čele ruského ministerstva financií.

Svoje rezorty si udržali aj ďalší kľúčoví predstavitelia doterajšej Medvedevovej vlády, napríklad minister zahraničných vecí Sergej Lavrov či minister obrany Sergej Šojgu.

Vládu naopak opúšťa viacero ministrov, ktorí boli považovaní za ľudí z najbližšieho okruhu bývalého premiéra Medvedeva.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Tesco sa sťahuje z čínskeho trhu

Tesco sa sťahuje z čínskeho trhu

Britský maloobchodný reťazec Tesco odchádza z Číny. Svoj 20-percentný podiel v spoločnom podniku Gain Land predáva čínskemu partnerovi China Resources Holdings za 275 mil. GBP. Spoločný podnik Tesco vytvoril v roku 2014, ako súčasť postupného utlmovania aktivít v..