Na podporu folklóru vyčlenilo ministerstvo kultúry 2 milióny eur

Jana Laššáková (Zdroj: SITA)

Ministerstvo kultúry (MK) SR vyčlenilo dva milióny eur na novootvorený dotačný program Podpora miestnej a regionálnej kultúry. Agentúru SITA o tom informoval Pavol Čorba z ministerstva.

Program je pokračovaním projektu ministerky kultúry Ľubice Laššákovej (Smer-SD) a premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) Folklór – duša Slovenska. Záujemcovia môžu podať žiadosť o dotácie do 5. februára.

„Mojou prioritou je, aby sme uchovali pre ďalšie generácie umelecký odkaz našich predkov,“ uviedla ministerka. O finančnú podporu sa môžu uchádzať napríklad neprofesionálne folklórne telesá, ale aj individuálni ľudoví umelci.

Všetky potrebné informácie k programu Podpora miestnej a regionálnej kultúry ako aj informácie o podaní žiadostí nájdu uchádzači na stránke MK SR: http://www.culture.gov.sk/vdoc/842/podpora-miestnej-a-regionalnej-kultury-2020-359.html.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Žena hospitalizovaná v trnavskej nemocnici nemá koronavírus

Žena hospitalizovaná v trnavskej nemocnici nemá koronavírus

V prípade ženy hospitalizovanej na infekčnej klinike Fakultnej nemocnice v Trnave nebolo potvrdené ochorenie na koronavírus. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa nemocnice Katarína Tittelová. Pacientku si zatiaľ nechávajú v nemocnici, ešte nie je jasné, kedy ju prepustia...