Svedkovia vypovedali o vražde Molnára aj o Alene Zsuzsovej

Alena Zsuzsuová (Zdroj: SITA)

Vraždy podnikateľa Petra Molnára ako aj vzťahov iných osôb s obžalovanou Alenou Zs. sa týkali výpovede troch svedkov, ktorých Špecializovaný trestný súd v Pezinku vypočul dnes v popoludňajších hodinách. Svedok Zsolt Meszáros, ktorý pracoval v Molnárovej firme zameranej na autobusovú dopravu za pomoci tlmočníčky z maďarčiny vypovedal, že v decembri 2016 ho kontaktovala sestra Molnára Silvia s tým, že jej brat nedvíha telefón.

Svedok sa následne išiel pozrieť do jeho domu v Kolárove a zistil, že dom má poškodené vchodové dvere. Následne bol vyzdvihnúť Molnárovu sestru a spoločne vstúpili do domu. On išiel do obývačky a Molnárova sestra do spálne. „Zrazu som počul taký výkrik. Išiel som sa pozrieť a tam ležal Peter na zemi,“ povedal a dodal, že sestra zavraždeného sa mu snažila pomôcť, už to však bolo zbytočné. Svedok tiež vypovedal, že osobne pozná oboch obžalovaných z tohto skutku, teda Tomáša Sz. a Miroslava M. Podľa obžaloby dvojica predpokladala, že v dome podnikateľa nájdu sumu 70-tisíc eur. Preto do domu 16. decembra vnikli a Molnára zastrelili, spomenuté peniaze však nenašli.

Svedok Peter Kocszkás podľa vlastných slov poznal zavraždeného Molnára od detstva. Označil ho za bohatého človeka, tento fakt bol podľa neho o Molnárovi známy. „Bol to typ človeka, ktorý keď išiel na kávu, mal u seba tisíc eur,“ povedal svedok na margo Molnára. Ten si podľa neho „užíval život“ a príležitostne sa chodil zabávať aj s Tomášom Sz., ktorého poznal. Svedok si tiež podľa vlastných slov myslí, že práve obžalovaný Tomáš Sz. stál za šírením fám, že Molnár bol zapletený v obchode s drogami, aby tak po vražde odpútal pozornosť od svojej osoby.

Svedka Maroša Vachnu, ktorý je majiteľom odevnej firmy, oslovila podľa jeho slov v polovici roku 2017 Alena Zs. s tým, že by chcela „spropagovať“ svoju dcéru. Za týmto účelom v pobočke spoločnosti v Bratislave nafotila jej dcéra sériu fotografií, na niekoľkých podujatiach predvádzala šaty z dielne danej spoločnosti. „Na to, aký má vek a ako vyzerá, tak má do budúcnosti nábeh, že by mohla byť profesionálnou modelkou,“ uviedol. Obžalovaná mala podľa neho so svojou dcérou normálny vzťah. „Normálne na mňa pôsobili,“ povedal s tým, že pri príležitosti narodenín dcéry dala Alena Zs. vyrobiť aj bilbord s jej podobizňou, ktorý bol vystavený v Bratislave. Iné obchodné aktivity podľa Vachnu s Alenou Zs. nemali, komunikovali však spolu. „Bavili sme sa o všetkom možnom,“ uviedol. Dodal, že mu obžalovaná spomínala, že krstným otcom jej dcéry je Marian K a spomínala tiež kauzu zmenky. Konkrétne tvrdila, že zmenky, pre ktorých údajné falšovanie bol Marian K. v lete 2018 vzatý do väzby, sú pravé a Marian K. má aj posudky, ktoré to dokazujú.

Pojednávanie v kauze vraždy Kuciaka a ďalších skutkov pokračuje na súde v Pezinku v stredu. Vypovedať by mali napríklad Miroslav Kriak a Štefan Mlynarčík, ktorí sa podieľali na sledovaní novinárov vrátane Jána Kuciaka. Súd takisto plánuje opätovne vypočúvať niektorých obžalovaných. Senát by mal tiež rozhodnúť, či pripustí ako dôkaz prepisy komunikácií z aplikácie Threema medzi niektorými obžalovanými.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v tomto prípade obžalobu na Tomáša Sz., Miroslava M., Alenu Zs. a Mariana K. Všetci menovaní sú stíhaní väzobne, u Mariana K. je však dôvodom kauza údajného falšovania zmeniek v hodnote desiatok miliónov eur. Obžaloba v tomto prípade bola podaná pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy. Jedna sa týka Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, druhá podnikateľa Petra Molnára z Kolárova z roku 2016 (v tomto prípade sa obžaloba týka iba Miroslava M. a Tomáša Sz.). V prípade uznania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na 25 rokov alebo doživotie.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili vo februári 2018 v ich dome vo Veľkej Mači. Kuciak pracoval ako investigatívny novinár pre portál Aktuality.sk. V rámci svojej činnosti sa zameriaval aj na kauzy spojené s Marianom K.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...