Ovečkin stále neprestáva udivovať a mieri k ďalšiemu historickému míľniku

Alexander Ovečkin (Zdroj: SITA)

Začiatok roka v NHL je určite pod taktovkou kapitána Washingtonu Capitals Alexandra Ovečkina. Potom ako sa na chvíľku strelecky odmlčal, sme sa opäť presvedčili, že mu predsa len nezvlhol pušný prach. Za posledné tri zápasy dokázal prekonať obrovské legendy a zdolať veľmi „bradaté“ rekordy.

V zápase s Carolinou Huricanes si pripísal dva góly a posunul sa na tretie miesto tabuľky strelcov v sezóne. Pred týmto zápasom sa Ovečkin trošku strelecky trápil a zdalo sa, že trofej pre najlepšieho strelca NHL sa pomaly vzďaľuje. Opak bol však pravdou a tento zápas ho len zdravo nahneval. V spomínanom zápase preskočil v počte gólov legendárny fínsky blesk Teemu Selanneho, ktorý ich mal dovtedy na konte 684. Takže ďalší podčiarknutý rekord v zozname slávnej osmičky.

O tri dni neskôr ruský cár pôsobil na ľade o čosi uvoľnenejšie. Tím z hlavného mesta Ameriky nastúpil proti súperovi z východnej konferencie tímu New Jersey Devils. Po zápase sme mohli zase brať do ruky papier a prepisovať rekordy. Okrem toho, že sa stal prvou hviezdou zápasu, dokázal streliť svoj 25. hetrik v kariére, a tak sa vyrovnal Cryovi Dennenymu na deviatom mieste historického poradia.

Ďalší rekord, ktorý dosiahol v zápase, bol, že dokázal prekonať minimálne 30 gólovú hranicu pri prvých 15 sezónach v rade. Túto métu dosiahli len Jaromír Jágr a Mike Gartner. Avšak Ovečkin to dokázal ako jediný v histórii s jedným tímom. Po zápase mu v kolónke gólov svietilo číslo 689 a už len jeden presný zásah mu chýbal na legendárneho Mária Lemieuxa.

Ďalší duel proti New Yorku Islanders a hneď po prvom góle stretnutia zo svojej prvej strely zdvíhala slávna osmička ruky hore. Na rekord Mária Lemiexa sme teda nemuseli dlho čakať. Ako tradične si asistenciu pripísal jeho dvorný nahrávač Nicklas Backstrom. Duel smeroval do záverečnej tretiny a Washington prehrával 1:4. Ovečkin svojím druhým gólom v zápase znižoval na 3:4 a nasledoval obrat, keď víťazný gól strelil český útočník Jakub Vrána. Domáci odvolali brankára, Alexander Ovečkin sa dostal k puku, zbavil sa protihráča a z polovice ihriska korigoval výsledok na 6:4. Prvá hviezda zápasu, hetrik s poradovým číslom 26 a vyrovnanie sa ďalšej legende Stevovi Yzermanovi. Bol to opäť večer najproduktívnejšieho Rusa v NHL. So 692 gólmi je v historických tabuľkách na 9. mieste.    

Medzi odborníkmi sa rozvírila otázka, kedy padne gól číslo 700, a hlavne, ako dlho dokáže ešte Ovečkin strieľať góly. Stále je zdravý a stále vie strieľať góly z jeho „kancelárie“ pri presilovej hre. Tento rok si opäť dáva pauzu počas All Star víkendu, aby bol počas play-off stopercentne pripravený. V minulosti sa vyjadril, že hokej prestane hrať, až keď dobehne Gretzkeho v počte gólov. To zatiaľ vyzerá nereálne, no môže sa stať tretím hráčom v histórii, ktorí prekoná 800-gólovú hranicu. My všetci budeme Alexandrovi držať palce a veríme, že nás bude ešte dlho baviť hokejom.

Historická tabuľka strelcov NHL

1 Wayne Gretzky 894
2 Gordie Howe 801
3 Jaromir Jagr 766
4 Brett Hull 741
5 Marcel Dionne 731
6 Phil Esposito 717
7 Mike Gartner 708
8 Mark Messier 694
9 Alexander Ovechkin 692
9 Steve Yzerman 692

Najviac hetrikov v NHL

1. Wayne Gretzky 50
2. Mario Lemieux 40
3. Mike Bossy 39
4. Bret Hull 33
5. Phil Esposito 32
6. Marcel Dionne 28
7. Bobby Hull 27
8. Maurice Richard 26
9. Alexander Ovechkin 26

— Rastislav Harakaľ

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Čo priniesli majstrovstvá sveta v Anterselve

Čo priniesli majstrovstvá sveta v Anterselve

Dvojtýždňové majstrovstvá sveta v talianskej Anterselve sú za nami. Zažili sme množstvo zaujímavých súbojov, no pre slovenského fanúšika, bohužiaľ, nepreniesli veľa pozitív. Favoriti ale potvrdili svoju formu. Paulína Fialková Pred šampionátom bola slovenským želiezkom v ohni. Národ veril, že na..