V nemeckom meste evakuujú. Našli bombu z druhej svetovej vojny

Stroj, ktorý odkryl bombu v Kolíne nad Rýnom (Zdroj: SITA)

V nemeckom meste Kolín nad Rýnom evakuovali vlakovú stanicu, budovu opery, sídlo televízie a niekoľko bytov. Dôvodom je plánované zneškodnenie 500-kilogramovej nevybuchnutej americkej bomby z druhej svetovej vojny. Našli ju v pondelok večer počas prác pri Rýne v centre mesta.

Úrady takisto zastavili vodnú a leteckú dopravu a plánujú zatvorenie železničného mosta ponad rieku, cez ktorý chodí na hlavnú stanicu väčšina vlakov. Tieto obmedzenia tak budú mať vplyv na železničnú dopravu po celom Nemecku. Experti by mali nálož zneškodniť okolo poludnia. Informovala o tom agentúra dpa.

— SITA

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...