Harabinova dcéra Tamara podáva trestné oznámenie na Šeligu

Tamara Harabinová (Zdroj: facebook.com/tamarka.harabinova)

Dcéru známeho sudcu nahneval apel člena strany Za ľudí na Ministerstvo spravodlivosti SR a Súdnu radu, ktorým chcel sťažiť jeho ohlásenú kandidatúru na predsedu Najvyššieho súdu. Štefana Harabina táto správa potešila.

Harabinova dcéra svoje obrátenie sa na príslušné orgány avizovala na osobnom Facebooku. V priloženom videu vraví nasledovné: „Milí priatelia, nedá mi nevyjadriť sa. Nedovolím, aby nejaký tajtrlík pána Kisku, nejaký pán Šeliga, urážal a ohováral môjho otca a tvrdil, že je v blízkom vzťahu s drogovým dílerom Bakim Sadikim, ktorý bol za éry predsedovania môjho otca na Najvyššom súde odsúdený právoplatne na 23 rokov. Keďže s tým pán generálny prokurátor Čižnár nič neurobil, podávam na pána Šeligu trestné oznámenie ja. Robím tak pre to, pretože si môjho otca veľmi vážim.“

Okrem pripisovania kontaktov s albánskym narkobarónom ju rozčúlilo aj to, že podľa Šeligu má jej otec „pokrivený morálny profil,“ šíri konšpirácie a klamstvá, politizuje justíciu či šikanuje kolegov na Najvyššom súde. Pri svojom podaní trestného oznámenia sa chce opierať o trestný čin ohovárania.

„Kiskov tajtrlík, akože „apolitický“ aktivista bez právnej praxe, si dovolí hodnotiť môjho otca, trestného sudcu, ktorý je 40 rokov v talári. Číta zrejme iba nadpisy článkov z médií, ktoré pravidelne prekrúcajú pravdu,“ pokračuje Tamara v popise videa.

Neskôr pripomína aj jeho početné vyhrané súdne spory. A to nielen v predošlých prípadoch ohovárania, ale napríklad aj pri nezákonnom znížení mzdy.

Šeliga vraj bude teraz v situácii, kedy bude musieť svoje tvrdenia preukázať, „čo bude ťažšie, ako len vypúšťať populistické klamstvá do médií,“ myslí si Harabinová.

Jej otec video zdieľal a v krátkosti dodáva, že je na ňu hrdý, lebo si „chráni svoju rodinu.“

Šeliga: Nebojím sa ich

Juraj Šeliga v reakcii uviedol, že sa nebojí. „Chápem, že veci, ktoré som povedal o jej otcovi sa nepočúvajú ľahko. Baki Sadiki nie je meno, s ktorým chcete byť spájaní. Ale špeciálne v tejto dobe je dôležité, aby sme veci pomenúvali pravými menami,“ konštatuje člen Kiskovej strany.

„Harabin je zlo, ktoré do politiky nepatrí a nič na tom nezmenia ani nezmyselné trestné oznámenia,“ uzatvára Šeliga s tým, že sa nebál ani Fica, Kaliňáka či Gašpara.

— Tomáš Dugovič

Našli ste chybu? Napíšte nám na

Prečo vznikol Denník S

Sme mladí ľudia, ktorí písanie chápu nie len ako spôsob vlastnej sebarealizácie, ale aj ako povinnosť voči vám ostatným. Nebudeme sa však stavať do nečitateľnej pózy, ale nahlas šíriť to, čo pokladáme za objektívne správne so zreteľom na náš hodnotový systém. Neromantizujeme si minulosť, ale nasledujeme pozitívny odkaz našich dejateľov či predkov, ktorí za náš spôsob života, vlasť a rodinu umierali a chceme našu domovinu odovzdať budúcim generáciám v ešte lepšom stave, než v akom sme ju našli. Čítajte viac...

Horí výrobná hala v Šuranoch

Horí výrobná hala v Šuranoch

Už viac ako tri hodiny zasahujú hasiči pri požiari výrobnej haly v Šuranoch v okrese Nové Zámky. Horieť začalo krátko..